SpravodajstvoXiaomi

Na ceste je nový výkonný smartfón od Poco: Prinesie špičkovú výbavu, no aj nejaké kompromisy!

Modelový rad Poco X4 GT by mal prísť do Európy ako globálna verzia čínskych Redmi Note 11T. Na predstavenie si ešte počkáme.

V poslednej dobe sa čoraz viac rozprávame o pripravovaných smartfónoch z dielne Xiaomi, no o žiadnych predstaveniach. Dôvodom je, že čínsky gigant v súčasnosti pracuje hneď na niekoľkých zariadeniach, ktoré by mali prísť v dohľadnej dobe. Momentálne do popredia však má vystúpiť aj dcérske Poco, ktoré pracuje na novom zariadení. To aktuálne prechádza certifikáciou a my sa o ňom dozvedáme viac. Aký názov by tento smartfón mal získať a čo ponúkne globálnemu zákazníkovi? A kedy môžeme predstavenie tohto smartfónu očakávať? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Poco X4 GT je na ceste

Ešte minulý rok sme boli svedkami predstavenia modelu pod označením Poco X3 GT, ktorý bol vlastne len premenovaným modelom s označením Redmi Note 10 Pro pre Čínu. Rovnakým smerom by sa mal uberať aj tohtoročný rad smartfónov, pričom dobre vieme, že Redmi plánuje predstaviť sériu Redmi Note 11T. Tento modelový rad by sa ale na globálnej pôde mal objaviť pod úplne iným názvom. A práve pre toto má slúžiť nový modelový rad Poco X4 GT.

Poco X3 GT
Poco X3 GT. Zdroj: Youtube.com (Poco Pakistan)

Zatiaľ nie je jasné, koľko smartfónov sa v tejto sérii objaví. Aktuálne sa však rozpráva o dvoch smartfónoch, pri ktorých sa pomaly objavuje aj výbava. Poháňať by ich mal čipset MediaTek Dimensity 8100, ktorý by spoločnosti umožniť ušetriť nejaké financie, aby smartfóny získali nižšiu cenu. Tento čipset patrí medzi najvýkonnejšie čipsety high-end triedy, ktoré nájdeme na trhu. Nemusíme mať teda obavy, že by čipset od spoločnosti MediaTek spravil zo smartfónu nižšiu triedu.

Poznáme aj ďalšiu výbavu smartfónov

Vzhľadom k nedávnej cerifikácii môžeme aj povedať, čo modelový rad Redmi Note 11T, resp. Poco X4 GT v zložení základného modelu a zariadenia s označením Poco X4 GT+ ponúkne. K výkonu smartfónom dopomôže aj 8GB pamäte RAM a 128GB pamäte ROM pre základný a 256GB pamäte ROM pre vylepšený model. Lacnejší model ďalej získa podporu 67W nabíjania a drahší zasa 120W nabíjania. Možným sklamaním však bude displej smartfónov. Ten v oboch prípadoch by mal podporovať až 144Hz obnovovaciu frekvenciu. Podľa aktuálnych informácií však pôjde o IPS LCD panel, ktorý by pokojne mohol radšej nahradiť AMOLED panel s nižšou obnovovacou frekvenciou.

V súčasnosti nevieme odhadnúť, kedy smartfóny prídu na náš trh. S istotou však vieme povedať, že pôjde o globálne verzie modelového radu Redmi Note 11T, ktorý sa v Číne pripravuje na svoje predstavenie. Na predajných pultoch by sme však smartfóny zrejme mohli prvýkrát uvidieť až o niekoľko týždňov či mesiacov.

Čo poviete na dva zatiaľ nepredstavené smartfóny? Kúpili by ste si ich aj s IPS LCD displejom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close