Spravodajstvo

Hackeri z Anonymous hackli významnú firmu, ktorá priamo spolupracuje so spoločnosťami ako Gazprom, Rosneft, či Lukoil

Hackerský kolektív Anonymous hackol spoločnosť SOCAR Energoresource, ktorá je vlastnená bankou Sberbank a skupinou investorov.

Hackerský kolektív Anonymous v snahe oslabiť Putinov režim natoľko, aby nebol schopný viesť vojnu u nášho východného suseda, realizuje na dennej báze hackerské útoky namierené na Rusko. Útoky pritom smerujú nielen na štátné inštitúcie, ale aj na podnikateľské subjekty.

V priebehu dnešného dňa sme vás napríklad informovali o tom, že hackerská bunka Batallion 65 hackla ruskú banku JSC Bank PSCB. Zo serverov banky sa im podarilo vydolovať 270 GB dát.

Anonymous hackli SOCAR Energoresource

Najnovšie Anonymous hlásia, že hackli spoločnosť SOCAR Energoresource. Podarilo sa im získať približne 130 GB dát vrátane viac ako 100-tisíc e-mailových správ, ktoré zverejnili prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o spoločnosť, ktorá sa podieľa na prevádzkovaní rafinérie Antipinsky a niekoľkých ďalších ropných polí. Okrem iného SOCAR Energoresource spolupracuje priamo so spoločnosťami ako sú Gazprom, Rosneft, či Lukoil pričom ide o spoločný podnik medzi ruskou veriteľskou bankou Sberbank a skupinou investorov. Taktiež jedným z vlastníkov spoločnosti je aj azerbajdžanská štátna ropná spoločnosť SOCAR.

Vlastníkom rafinérie Antipinsky je Dmitry Mazurov a Nikolai Egorov, ktorého ruské média označujú za spolužiaka Vladimíra Putin a blízkeho priateľa Sergeja Sobyanina, ktorý je primátorom hlavného mesta Ruska, Moskvy.

V každom prípade, bude zaujímavé sledovať, čo prinesie neskoršia analýza komunikácie a zverejnených materiálov. Vzhľadom ale na rozsah úniku dát, môžeme očakávať, že podrobné spracovanie dokumentov potrvá nejakú dobu.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close