Aplikácie | Movieloci – objavte filmové miesta

Internetový server filmovamista.cz sa zaoberá mapovaním miest, na ktorých sa natáčali rôzne filmové či seriálové scény. Spolu s webovým rozhraním ponúka možnosť v nich listovať aj pomocou mobilnej aplikácie pre iOS, Android, a tiež aj pre Windows phone. Pomocou tejto šikovnej aplikácie môžete objaviť mnoho filmových lokalít vo vašom okolí, o ktorých ste ani nevedeli, prípadne navštíviť tie z Vašich obľúbených filmov. Databáza miest sa neustále rozrastá, a nájdete v nej filmové lokality nie len v Čechách a na Slovensku, ale po celom svete. Ak Vám nejaká lokalita chýba, prípadne o nejakej viete, môžete sa sami podieľať na tvorbe tejto databázy.

Aplikácia Movieloci pre Windows phone sa po spustení prepne do interaktívnej zoomovateľnej mapy, kde si môžete priamo vyhľadať filmové lokality podľa Vašej aktuálnej polohy, alebo konkrétne nájsť miesto, ktoré Vás zaujíma. Horizontálnym scrollovaním si vyberáte medzi troma základnými obrazovkami – už spomínaná mapa, miesta a filmy. Na obrazovke filmy vidíte zoznam filmov, ktorých lokality sú vo Vašom okolí, a na obrazovke miesta vidíte konkrétne lokality s údajom o vzdialenosti od Vás na základe polohy cez GPS. Zaujímavosťou je aj 3D režim (zatiaľ v BETA verzií), pomocou ktorého môžete miesta vyhľadávať priamo v teréne pomocou kamery Vášho telefónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po vyhľadaní konkrétneho miesta si môžete nechať zobraziť konkrétnejšie informácie o filme. Väčšinou je k dispozícií aj záber priamo z filmu, prípadne popis scénky, ktorá sa na danom mieste odohrávala.

Aplikáciu si ZDARMA stiahnete z Windows phone storu.

Odkaz na stiahnutie

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre