Windows

Microsoft ukázal ako by mohli vyzerať 1px rámčeky okolo okien vo Windowse. Vyzerajú skvelo

Dizajnový jazyk produktov Microsoftu sa aktívne vyvíja už viac ako desať rokov. Za toto obdobie sa dizajn hlavne Windowsu viackrát menil. Raz k lepšiemu a druhýkrát zas k horšiemu. Posledným významnejším prvkom, ktorý zasiahol do dizajnového jazyka Windowsu je dizajnový jazyk Fluent Desing, ktorý postupne prináša moderný vzhľad do rozhrania systému.

Microsoft moderné dizajnové prvky pomaly, ale isto zavádza. O tom nie je pochýb. Napríklad len nedávno aktualizoval dokumentáciu pre kontrolu Navigácie a zároveň ukázal niekoľko dizajnových vylepšení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou z ďalších významných zmien sú aj rámčeky okolo jednotlivých okien. Tak ako vo svete mobilných zariadení kde sa rámčeky neustále zmenšujú a v niektorých prípadoch dokonca aj strácajú okolo displeja tak rovnakému trendu podľahol aj samotný Microsoft. Najnovšie ukázal 1px rámčeky okolo okien.

Windows 10 ramceky okol okien
Zdroj: Microsoft (dizajnová dokumentácia)

Jeden z inžinierov Microsoftu pre portál Reddit povedal: „Dávnejšie som odstránenie rámčekov. Hranice medzi oknami pre mňa neboli dôležité. Avšak pri používaní množstva aplikácií bolo ťažké určiť hranice jednotlivých aplikácií a uchytiť ich.“

Zdroj: WindowsLatest, dizajnová dokumentácia Microsoftu

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close