Spravodajstvo

Microsoft možno upustí od výroby svojich Nokia telefónov

Microsoft možno outsourcuje výrobu mobilných zariadení na externých výrobcov. Z touto správou prišiel spravodajský portál VTECH, s tým že Microsoft by mohol licencovať značku Nokia pre Foxconn.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft akvizíciou Nokie z roku 2014 získal výhradné právo na produkciu zariadení pod značkou Nokia a neskôr začal produkovať mobilné zariadenia aj pod označením Microsoft Lumia. Celkovo bolo pod novým brandom viacero zariadení ako sú: Lumia 430, 435, 532, 540, 636, 638, 640, 640 XL, 950, 950 XL a Lumia 650.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft zároveň v poslednej dobe výrazne menil stratégiu čo sa týka mobilnej divízie od rebrandingu až po sprístupnenie oficiálnej verzie Windowsov pre PC ako aj pre mobilnú verziu pre zariadenia s uhlopriečkami pod 7“ bez poplatku.

Všetky tieto kroky, ktoré sme mohli zaevidovať ako aj terajšie správy hovoriace o licencovaní Foxconnu kvôli výrobe mobilných zariadení naznačujú to, že Microsoft chce na trh s Windows Mobile zariadeniami pustiť nových hráčov, ktorí mohli priniesť vítané oživenie na trhu v podobe širšieho výberu mobilných zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close