ANDROIDSpravodajstvoWindows

Microsoft chce priniesť Android aplikácie k životu na Windows platforme

Microsoft údajne plánuje na prinesení Android aplikácií na Windows platformu

Microsoft údajne pracuje na novom projekte, ktorý by mohol vyriešiť nedostatok aplikácií vo Windows Store obchode. Podľa publikovaných správ portálom windowslatest.com spoločnosť pracuje na tom, aby priniesla natívnu podporu Android aplikácií v rozhraní Windows 10.

O tomto projekte sme už mohli počuť v minulosti

Zároveň nám nedovolí povedať, že o obdobnom projekte sme mohli už v minulosti počuť a to ešte v roku 2014. V danom čase spoločnosť pracovala na projekte s názvom „Project Astoria“ a neskôr na projekte „Islandwood“. V oboch prípadoch išlo o projekty, ktorých cieľom bolo prinesenie Android (resp. iOS) aplikácií na Windows Mobile platformu. Bohužiaľ, spoločnosti sa to nikdy nepodarilo dotiahnuť do finálnej podoby, hoci sme mohli vidieť niekoľko Android aplikácií bežiacich na smartfónoch poháňaných Windowsom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nebolo by to však žiadnym prekvapením, ak by sa spoločnosť opäť vrátila k tomuto projektu. Druhým dychom treba dodať, že už v súčasnosti pomocou služby Váš telefón je možné púšťať mobilné aplikácie v rozhraní počítača. Najnovší projekt by sa však mal mierne líšiť od súčasného riešenie. Zatiaľ čo momentálne fyzicky aplikácie bežia v smartfóne, tak cieľom nového projektu je, aby aplikácie mohli bežať lokálne v PC. Portál ďalej dodáva, že aktuálne nie je presne známe, ako plánuje Microsoft zakomponovať funkciu do rozhrania Windowsu.

Portál špekuluje, že vývojári budú teoreticky môcť publikovať aplikácie v obchode Microsoft Store a nainštalovať by ich mohol ktokoľvek s kompatibilným hardvérom systému Windows. Čo by to všetko znamenalo pre existujúcich vývojárov systému Windows, môžeme dnes len hádať. Druhým dychom treba dodať, že tento krok by mohol potenciálne znechutiť vývojárov, ktorí už dnes vyvíjajú aplikácie pre Windows obchod.

Android aplikácie pre platformu Windows rozhodne však znejú ako ambiciózny plán. Bezpochyby by mohol tento projekt dopomôcť k lepšej adaptácii systému Windows 10X, kde bude možné púšťať len UWP a PWA aplikácie s Microsoftu obchodu.

Podľa zdrojov portálu, nová funkcia by mohla byť dostupnou už v druhej polovici roku 2021. Zároveň však treba dodať, že aktuálne nie je možné verifikovať informácie, ktoré portál priniesol vzhľadom na absentujúce oficiálne vyjadrenie spoločnosti Microsoft. Preto ich treba brať s rezervou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close