Spravodajstvo

MediaTek prezrádza, ktorí výrobcovia smartfónov ako prví siahnu po procesore Dimensity 9000

MediaTek potvrdil, že ich procesor Dimensity 9000 využijú viacerí veľkí výrobcovia smartfónov.

Spoločnosť MediaTek ešte koncom novembra predstavila nový procesor Dimensity 9000. Ide vôbec o prvý procesor, ktorý je vyrobený 4nm technológiou. Samozrejme, krátko na to sa objavili prvé špekulácie hovoriace o tom, ktorí výrobcovia siahnu po tomto procesore. Spomínal sa napríklad kórejský výrobca smartfónov Samsung, ale i Xiaomi.

Samozrejme, doposiaľ išlo len o „internetové drby“, hoci od vierohodných zdrojov. Najnovšie spoločnosť MediaTek potvrdzuje, že skutočne spolupracuje s viacerými výrobcami smartfónov na nových zariadeniach, ktorí využijú spomínaný procesor. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Títo výrobcovia prinesú vlajkové smartfóny s procesorom Dimensity 9000

Najnovšie spoločnosť MediaTek potvrdila, že spolupracujú s niekoľkými výrobcami smartfónov, ktorí prinesú zariadenia s procesorom Dimensity 9000. Malo by ísť o spoločnosti Oppo, vivo, Xiaomi a Honor.

V prípade spoločnosti Oppo, malo by ísť o vlajkový model smartfónu Find X4. Treba však uviesť, že bude predstavený i model X4 Pro, ktorý ponúkne Snapdragon 8 Gen 1. Rovnako ide o procesor, ktorý je vyrobený 4nm technologickým postupom. V prípade spoločnosti Xiaomi, pôjde o niektoré z modelov telefónov z produktovej rady Redmi K50. V tomto prípade však nejde o „veľkú novinku“ vzhľadom na to, že to v minulosti potvrdil i Lu Weibing, riaditeľ spoločnosti.

Veľkou neznámou je Honor, ale i vivo, kde ešte nevieme, ktoré modely smartfónov dostanú do vienka procesor Dimensity 9000.

V každom prípade, výrobcovia vyššie by mali priniesť pripravované modely telefónov s procesorom spoločnosti MediaTek ešte v priebehu prvého kvartálu tohto roka.

Zobraziť komentáre
Close
Close