ANDROIDSpravodajstvo

Máte Android? Pozrite sa, aké funkcie dostanete do smartfónu v nadchádzajúcich týždňoch

Počas jesene dostanú naše Android smartfóny, tablety a ďalšie zariadenia sadu nových funkcií.

Operačný systém Android je v súčasnosti najrozšírenejším OS vôbec. Na to, aby si udržal svoju popularitu, tak vývojári musia neustále prinášať nové a hlavne užitočné funkcie, ktoré oslovia masy. Google najnovšie informuje o viacerých funkciách, ktoré by mali do našich zariadení zavítať v najbližších týždňoch.

Zdieľane súborov medzi zariadeniami používateľa bude jednoduchšie

Funkcia Nearby Share umožňuje rýchle a pohodlné zdieľanie súborov medzi zariadeniami naokolo. Ale i táto funkcia sa dá ešte vylepšiť, ukazuje technologický gigant. Google upozorňuje na to, že zjednoduší zdieľanie súborov medzi zariadeniami používateľa. V ponuke zdieľania pri funkcii Nearby Share budeme vidieť zariadenia s Androidom, v ktorých sme prihlásení s rovnakým Google účtom. Prenosy medzi týmito zariadeniami nebude potrebné ani potvrdzovať, a to ani v prípade, keď budete mať obrazovku na druhom zariadení vypnutú.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google funkcia nearby share zdielanie medzi zariadeniami
Zdroj: Google

Google nedávno predstavil nové rozhranie pre Workspace aplikácie, ktoré je určené pre zariadenia s väčšou obrazovkou, aby sa nám so softvérom pracovalo efektívnejšie. Spoločnosť s touto aktivitou, aby sa nám zo zariadením pracovalo ľahšie, neskončila. Google hovorí, že začína zavádzať nové widgety, pričom medzi prvými aplikáciami, ktoré ich dostanú, sú Google Drive a Keep.

Ako spoločnosť ďalej vysvetľuje, tak z rozhrania domovskej obrazovky budeme môcť prostredníctvom jednoduchého kliknutia pristupovať k dokumentom, poznámkam, pripomienkam a podobne.

Aktualizáciu čaká aj klávesnica Gboard

Mnohí z nás na písanie správ využívajú aplikáciu Gboard od spoločnosti Google. Ide o jednu z najlepšie hodnotených klávesníc vôbec. Spoločnosť najnovšie informuje, že ju začala postupne aktualizovať. Počas písania textu nám bude v hornej lište zobrazovať návrhy emoji, ktorými budeme môcť okoreniť konverzáciu.

V súvislosti s touto funkciou je ale potrebné uviesť, že nateraz sa budú nové emoji zobrazovať pri anglickom texte, neskôr by sa to malo zmeniť. Google plánuje túto funkciu postupne distribuovať aj pre používateľov hovoriacich inými jazykmi.

Ďalšia novinka, ktorá súvisí s emoji, je rozšírenie podpory ich kombinácie, ktorá nám umožní lepšie vykresliť a opísať najmä nadchádzajúcu jeseň, hovorí Google.

nove kombinacie emoji
Zdroj: Google

Google ďalej v rámci služby Google Meet pridáva nové možnosti zdieľania obrazovky. Aplikáciám vám napríklad umožní s priateľmi vzájomne sledovať video a hrať spolu hry ako UNO! Mobile Kahoot! alebo Heads Up!.

nove moznosti zdielania obrazovky Google Keep
Zdroj: Google

Ďalšou novinkou v rámci Google Meet je i možnosť pripnutia osoby na vrch v prípade skupinového hovoru. Funkciu oceníte najmä v situáciách, kedy komunikujete s väčším počtom ľudí v jednom momente. Inými slovami, aplikácia vám povolí nastaviť účastníkov hovoru tak, aby boli počas videohovoru vždy viditeľní.

Google Meet pripnutue pouzivatela
Zdroj: Google

Nové nástroje dostupnosti

Ďalšou novinkou, ktorú Google zavádza, sú nové nástroje dostupnosti. Tieto funkcie sú primárne určené pre osoby, ktoré majú napríklad zhoršený zrak, obmedzenú pohyblivosť, poškodený sluch a podobne. Využiť ich ale môže prakticky ktokoľvek.

Nové zvukové upozornenia služby Live Transscribe umožňujú upozorniť používateľov, keď ich telefón zaznamená kritické zvuky v domácnosti, ako sú napríklad požiarne hlásiče, tečúca voda a klopanie na dvere a ďalšie. Používatelia si budú môcť zároveň do svojej knižnice pridávať aj ďalšie zvuky, aby ich hodinky alebo telefón na ne upozornili.

Nakoniec má Google novinky aj pre hodinky s operačným systémom Wear OS. Nová karta Google Keep vám umožní rýchly prístup k poznámkam a zoznamom úloh alebo pridanie novej poznámky pomocou hlasového diktovania. Neskôr by mal pribudnúť aj ciferník Bitmoji, ktorý vám umožní prispôsobiť si hodiny pomocou vlastného avatara.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close