ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mapy Google získavajú nový navigačný režim na štýl Android Auto

Nové navigačné rozhranie spája prehľadnú navigáciu s veľkými ikonami a menu aplikácií

Mapy Google pre smartfóny prechádzajú ďalšími zásadnými zmenami, ktoré môžu z nášho smartfónu vytvoriť opäť o čosi „multifunkčnejšie“ zariadenie. Portál AndroidPolice.com najnovšie upozorňuje na novú funkciu priamo v aplikácii Mapy Google. Novinkou je úplne prekopané rozhranie špeciálneho navigačného režimu pri jazde v aute, ktoré sa náramne podobá na populárny Android Auto.

Jednoduchšie a rýchlejšie ovládanie

Vývojári spoločnosti Google už nejaký ten čas pracujú na náhrade systému Android Auto, ktorá by mala niesť označenie Assistant Driving Mode, čiže asistovaný jazdný režim. Podobný osud zrejme čaká aj navigáciu v Mapách Google, pričom tento špeciálny režim nebude samostatnou aplikáciou, ale budú ju mať k dispozícií všetci používatelia aplikácie Mapy Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
mapy google navigacne menu android auto 2
Zdroj: AndroidPolice.com

Ako môžete vidieť zo samotných screenshotov portálu AndroidPolice.com, nové navigačné prostredie v Mapách Google prichádza so značne pozmeneným dizajnom používateľského rozhrania, či už po grafickej, alebo funkčnej stránke. Väčšie ikony aplikácií, spodná lišta s rýchlym menu a domovské tlačidlo určite zefektívnia používanie aplikácie, pričom určite ide o ergonomickejšie a bezpečnejšie riešenie z hľadiska vodiča.

mapy google navigacne menu android auto
Zdroj: AndroidPolice.com

Dizajnová zmena nezasiahla iba vybrané menu aplikácie Mapy Google, ale aj samotné podstránky. Zmeny nastali pri karte Hovory, ako aj pri kartách samotných hudobných aplikácií. Na kartách týchto jednotlivých aplikácií nájdete vždy iba tie najpodstatnejšie informácie – rýchlu voľbu kontaktov, zopár posledných hovorov, respektíve základné ovládanie hudobnej aplikácie.

Funkcia je dostupná pre vybraných používateľov

Nové používateľské rozhranie navigačného režimu je už dnes dostupné pre vybraných používateľov, no zatiaľ nepoznáme dátum dostupnosti pre väčšinu používateľov Máp Google. Keďže ide funkciu distribuovanú zo strany serverov aplikácie, jej dostupnosť nie je podmienená aktualizáciou samotnej aplikácie Mapy Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close