Spravodajstvo

LG predstavuje G8X ThinQ, netypický skladací smartfón. Pravdepodobne však praktickejší ako Galaxy Fold a Mate X

Spoločnosť LG predstavila druhú generáciu smartfónu s dvomi displejmi - LG GF8X ThinQ. Pre mnohých môže byť lepšou voľbou ako Galaxy Fold.

Spoločnosť LG počas IFA2019 verejnosti predstavila druhú generáciu “skladacích” smartfónov. V úvodzovkách píšeme preto, lebo v skutočnosti sa jedná o špeciálne príslušenstvo, ktoré urobí z klasického smartfónu, zariadenie s dvomi displejmi.Na predstavenie zariadenia upozorňuje portál GSMArena.com.

LG G8X ThinQ

Nová generácia skladateľných zariadení v podaní LG vychádza zo smartfónu V50. Zariadenie ponúka rozlíšenie displeja 2340 x 1080 bodov. G8X je smartfón s OLED displejom, ktorý disponuje vstavaným skenerom odtlačkov prstov. Nechýba ani 32-megapixlová selfie kamera, ktorá je schovaná v “kvapôčkovom”výreze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
LG GF8X ThinQ
Zdroj: produktová fotografia

Zariadenie je poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 855 (nie v plus verzii) v kombinácii so 6GB RAM a 128GB úložným priestorom. Zároveň nechýba možnosť rozšírenia pamäte pomocou microSD karty. Telefón je poháňaný batériou s kapaitou 4,000mAh. Zariadenie sa ďalej môže pochváliť zvýšenou odolnosťou voči vode a prachu. Disponuje totiž IP68 certifikáciou.

The LG G8X
Zdroj: produktová fotografia

Na zadnej strane pokračuje minimalistický prístup G8X – telefón má dve kamery, ktoré sú v jednej rovine so zadným skleneným panelom. Moduly idú takto: hlavná kamerová jednotka s rozlíšením 12-megapixelov (1 / 2,55 „senzor, veľkosť 1,4 µm pixelu, clona f / 1,8, clona PDAF s dvojitým pixlom, OIS) a ultraširoký snímač s rozlíšením 13-megapixelov (1 / 2,8″, 1,0 µm, f / 2,4, pevné zaostrenie), ktorý pokrýva šialené zorné pole 136 stupňov.

LG G8X
Zdroj: produktová fotografia

Spolu so smartfónom bolo predstavené aj nové čistejšie rozhranie LG UX 9.0, kde sa spoločnosť sústredila na jednoduchšie tvary, výraznejšie ikonky a vstavaný tmavý režim. LG GF8X beží na Androide 9.0. Je však vysoko pravdepodobné, že smartfón bude aktualizovaný na najnovšiu verziu Androidu 10.

Hlavným lákadlom je duálny displej

LG dobre vie, že keď chce uspieť v konkurenčnom boji, tak musí priniesť niečo extra. Spoločnosť vsadila na špeciálne púzdro, pomocou ktorého je možné pripojiť k zariadeniu extra sklápací displej, ktorý z jednej strany ponúka 6,4” displej a z druhej 2,8”, vďaka čomu budete neustále informovaný o notifikáciach aj v prípade sklopených displejov k sebe. Dual Screen obrazovku umožňuje využívane viacerých aplikácií súčasne, ako aj možnosť premenenia jedného displeja na klávesnicu či herný ovládač, ktorý ponechá voľný výhľad na obrazovku. Najlepšie na tom je, že displej môžete jednoducho nechať doma, keď budete vedieť, že ho nebudete potrebovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close