AppleSamsungSpravodajstvo

Po 10. septembri pravdepodobne klesne hodnota vášho iPhone telefónu o 30%

Hodnota telefónov po predstavení novej generácie rapídne klesá nadol. V prípade iPhone zariadení je to až o 30%, v prípade Samsungu o 50%.

Spoločnosť decluttr.com prišla so zaujímavou štatistikou, ktorá sa pozerá na hodnotu iPhone telefónov pred a po predstavení novej generácie, vzhľadom na očakávanie predstavenia nových iPhone telefónov v najbližších dňoch, a čo sa s ňou deje najbližších 12 a viac mesiacov.

„Bez ohľadu na to, aký telefón vlastníte, náš prieskum jasne ukazuje, že by ste ho mali čo najrýchlejšie predať, aby ste získali čo najlepšiu cenu. Každý ďalší mesiac, na ktorý si nechávate telefón vo vlastníctve, znamená väčšiu stratu hodnoty! Zaujímavé je, že sme zistili, že hodnota telefónov klesá. dramaticky po ohlásení nového modelu. V priemere sú iPhone pred výročnou akciou spoločnosti Apple o 30% vyššie – takže ak plánujete upgrade, začnite premýšľať o predaji ešte dnes. “- Decluttr

Dáta spoločnosti Decluttr ukazujú pokles hodnoty jednotlivých modelov zariadení. Zaujímave je sledovať, že po predstavení novej generácie zariadení cena rapídne klesne, a následne postupne klesá, čo je aj logické vzhľadom na starnúce technológie použité v zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
pokles hodnoty iphone telefonov po predstaveni novej generacie
Zdroj: decluttr.com

Cena Android smartfónov klesá ešte rýchlejšie

Podobný trend straty hodnoty nie je samozrejme výsadou len spoločnosti Apple, ale aj iných. Napríklad v prípade telefónov Samsung je strata hodnoty zariadenia ešte výraznejšia. Vo všeobecnosti toto pravidla však platí pri všetkých Android zariadeniach. V prípade zariadení Galaxy S10 a S10+ pokles ceny bol ešte väčší ako u Apple, viac ako 50%. Podrobné dáta jednotlivých modelov si môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

pokles hodnoty telefonov Samsung po predstaveni novej generacie smartfonov
Zdroj: decluttr.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close