ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Ktorý antivírus je pre Android najlepší? Služba Google Play Protect zlyhala na plnej čiare, hovorí analýza

Služba Google Play Protect v teste spoločnosti AV-TEST, ktorý sa venoval porovnaniu antivírusových aplikácií na Androide, pohorela.

Vírusy už dávno nie sú len problémom našich počítačov. Čoraz častejšie sa môžeme s nimi stretnúť aj v našich mobilných zariadeniach. Dôvodom je, že naše smartfóny nevyužívame už len na telefonovanie, či písanie správ, ale prenášame v nich veľké množstvo údajov, prihlasujeme sa prostredníctvom nich k bankovým, či finančným službám a podobne. Inými slovami, sú to doslova schránky plné cenných informácií. 

Najnovšie spoločnosť AV-TEST, ktorá je známou hlavne testovaním rôznych produktov vrátane softwaru, publikovala analýzu, v ktorej sa venovala mobilným antivírusovým riešeniam. Spoločnosť testovala antivírusový software na vzorke 20 tisíc škodlivých aplikácií pričom každá aplikácia mohla získať v každej testovanej oblasti od 0 do 6 bodov. Celkovo mohli aplikácie získať 18 bodov. AV-TEST rovnako dodáva, že samotný test vykonávali v období od januára 2021 do júna. Ktorá antivírusová aplikácia je najlepšou? Dozviete sa nižšie.

Služba Google Play Protect zlyhala na plnej čiare

Prejdime hneď k samotným výsledkom testu. Ako môžete vidieť nižšie, tak hoci test nemá „jasného víťaza“ a to z dôvodu, že plný počet bodov získalo až 9 populárnych služieb, tak na druhej strane, má jasného porazeného. Ako už asi tušíte, tak ide o službu Google Play Protect, ktorá prepadla na plnej čiare. Dôvodom je celkový počet bodov, ktorý služba získala. Konkrétne hovoríme o získaní 6 bodov z možných 18 bodov v dôsledku čoho sa služba ocitla na poslednom nelichotivom mieste so stratou priepastných 10 bodov  pred predposledným antivírusovým riešením.

AV TEST_test antivirusovych aplikacii pre Android
Zdroj: av-test.org

„Podľa spoločnosti Google je táto ochrana (pozn. redakcie: Play Protect) vždy aktívna a automaticky vyhodnocuje každú aplikáciu v zariadení. Test odolnosti však odhalil, že táto služba neposkytuje obzvlášť dobré zabezpečenie: každá iná aplikácia zabezpečenia ponúka lepšiu ochranu ako Google Play Protect.“ píše sa v publikovanej analýze.

Je pre vás výsledok tejto analýzy prekvapením? Mimochodom, dovoľte nám dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako možno identifikovať malware v smartfóne. V rámci neho sa dočítate hlavné príznaky toho, že s vašim smartfónom nie je všetko v poriadku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close