SamsungSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je len krok od toho, aby prekonalo Samsung. Kórejský výrobca smartfónov má na mále!

V 2. štvrťroku 2021 dosiahli globálne dodávky smartfónov 316,0 milióna kusov.

Spoločnosť Xiaomi vo všeobecnosti patrí medzi svetových lídrov v oblasti dodávok smartfónov. Nie tak dávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť prekonala v predajoch mobilných zariadení Apple a stala sa druhým najväčším predajcom smartfónov na svete. Aktuálne pred čínskym gigantom, je už len kórejský Samsung.

Najnovšie dáta, ktoré odhalila spoločnosť Canalys naznačujú, že Samsung to nebude mať ľahké, aby si ustrážil pozíciu svetového lídra. Dôvodom je Xiaomi, ktorému rastú predaje doslova raketovým tempom.

Xiaomi dobieha už aj Samsung

Dáta spoločnosti Canalys odhaľujú, že čínskemu gigantovi sa podarilo v priebehu 2. kvartálu tohto roka vo významnej miere zvýšiť objem predaných smartfónov v porovnaní s rovnako sledovaným obdobím minulého roka. Konkrétne hovoríme o zvýšení predajov na úrovni +83%. Darilo sa aj spoločnosti Samsung, nie však tak, ako spoločnosti Xiaomi. Kórejský výrobca smartfónov predal o +8% zariadení viac. Potom, ako to premeníme na surové čísla, tak Samsungu sa podarilo predať 58 miliónov zariadení, zatiaľ čo spoločnosti Xiaomi 52,8 miliónov smartfónov. Čo je ale skutočne zaujímavé, je trhový podiel Samsungu a Xiaomi. Zatiaľ čo Samsung pokryl 18% dopytu, tak Xiaomi sa podarilo pokryť 17%.

Ako môžete nižšie vidieť, tak rozdiel medzi Samsungom a Xiaomi, sa pomaly stráca a bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať zvyšok tohto roka. Podarí sa čínskemu gigantovi ovládnuť trh so smartfónmi?  Prvú trojicu uzatvorila spoločnosť Apple s 45,7 miliónmi predaných zariadení. Potom nasleduje Oppo s 32,6 miliónmi dodaných zariadení na trh a prvú päticu uzatvára Vivo s 31,2 miliónmi predaných zariadení.

trhovy podiel predaje smartfonov 2. kvartal 2021
Zdroj: Canalys

Dáta okrem iného odhaľujú, že trh so smartfónmi v porovnaní s 2. kvartálom minulého roka vzrástol o +11%. Treba však dodať, že nejde o žiadne prekvapenie vzhľadom na to, že minulý rok bol vo významnej miere ovplyvnený pandémiou.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close