ANDROIDNávody

Ktoré osobné údaje si ukladá váš účet Google v smartfóne? Takto jednoducho to zistíte!

Skontrolujte si, ktoré informácie si o vás ukladá Google vo vašom účte. Týchto informácií môže byť viac, ako by ste sami chceli.

Účet Google je základným účtom v našom smartfóne, ktorý slúži k viacerým funkciám. Bez tohto účtu by sme náš smartfón mohli používať len v obmedzenom režime, nakoľko bez neho nevieme ani využívať Obchod Play pre inštaláciu aplikácií. Ide teda o hlavné konto nášho smartfónu, ktorý máme v smartfóne takmer všetci. Všetci však dobre vieme, že spoločnosť Google pre personalizované výsledky ale aj lepšiu spoluprácu s našim smartfónom v účte zbiera niektoré informácie, ako je napríklad naše pohlavie, vek či dokonca spôsoby platby, akými najčastejšie platíme na internete. Tieto informácie slúžia prevažne pre automatické dopĺňanie informácií do formulárov napríklad pri objednávkach. Ako však skontrolovať, aké informácie sa v našom účte skrývajú? Pozrite sa na to spolu s nami!

Skontrolujte si, ktoré údaje sa spájajú s vašim Google účtom

Nie je žiadnou novinkou, že občas nájdeme v našom účte Google viac informácií, než by sme očakávali. Tento účet o nás zbiera naozaj veľa informácií spojených s tým, na akých stránkach sa pohybujeme, aké informácié zadávame do formulárov pri objednávkach a aj akou platobnou kartou pri tom platíme. Nie vždy sa nám tieto údaje môžu páčiť a niekedy by sme ich radi odstránili. Rovnako si môže účet Google ukladať aj niektoré naše heslá a automaticky nás prihlásiť pomocou funkcie nazývanej aj ako Smart Lock.

Našťastie sa tieto informácie, ktoré sa nachádzajú v našom Google účte, dajú kontrolovať. K týmto informáciám sa vieme dostať jednoducho cez nastavenia nášho smartfónu a ak vás zaujíma, ako sa k nim dostať, ste na správnom mieste. Celý postup nám zaberie len pár minút a tí šikovnejší to stihnú už v priebehu niekoľkých sekúnd. Poďte sa teda s nami pozrieť, ako na to.

Takto sa k týmto informáciám dostanete

Aby ste sa pozreli, ktoré osobné informácie si o vás Google ukladá na neskoršie použitie, navštívte nastavenia vášho smartfónu. Postup je jednoduchý a zvládne ho každý z vás. A ak by sa vám náhodou aj nepáčilo, ktoré informácie o vás spoločnosť má, môžete ich tadiaľto jednoducho odstrániť. Dosť však už bolo rečí, pre skontrolovanie informácií postupujte nasledovne.

  • Otvorte Nastavenia vášho smartfónu
  • Klepnite na možnosť Ochrana súkromia
  • Vyberte možnosť Automatické dopĺňanie od Googlu
  • Prejdite si všetky informácie, ktoré vás zaujímajú

Ako môžete vidieť, na výber máte kontrolovanie osobných informácií, adries, spôsobov platby či heslá, ktoré ste si do vášho účtu Google uložili. Je len na vás, ako s týmito informáciami budete ďalej narábať.

Ak vás zaujíma, čo všetko o vás Google ukladá aj mimo smartfónu, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti tento článok, kde sme sa venovali tejto téme bližšie.

Skontrolovali ste si svoje údaje uložené v účte Google? A našli ste medzi nimi niečo, čo sa vám nepáčilo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close