SpravodajstvoVeda a výskum

Koronavírus mapa: Pozrite si aktuálne štatistiky, ako sa šíri tento vírus

Pozrite si aktuálnu mapu ako sa šíri koronavírus 2019-nCoV naprieč krajinami sveta. V Európe je najviac postihnutým regiónom Taliansko.

Koncom januára sme Vám priniesli správy o interaktívnej mape, ktorá sleduje aktuálne informácie týkajúce sa koronavírusu. V rámci tejto mapy sme mohli vidieť celkový počet infikovaných ľudí, počet ľudí ktorí boli zotavení a aj počet ľudí, ktorí na dôsledky tohto vírusu podľahli. Pozrieť si ju môžete nižšie.

Mapa koronavirus
Zdroj: printscreen gisanddata.maps.arcgis.com

Aký je stav k dnešnému dňu?

Za projektom interaktívnej mapy stojí organizácia CSSE (Center for Systems Science and Engineering), ktorá čerpá aktuálne informácie z dát WHO (World Health Organization). Nižšie si môžete pozrieť aktuálnu mapu, ktorá odráža stav k dnešnému dňu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
koronavirus_27.2.2020_aktualne cisla
Zdroj: printscreen gisanddata.maps.arcgis.com

Ako môžete vyššie vidieť, tak celkový počet nakazených ľudí za posledných necelých 30 dní narástol z 9 776 na 82 168 ľudí a počet ľudí, ktorí podľahli vírusu sa zvýšil z 213 na 2801. V prípade uzdravených ľudí, počet vzrástol zo 187 na 32 897.

V súčasnosti najviac postihnutým regiónom je aj naďalej Čína, kde je evidovaných viac ako 78-tisíc prípadov nakazenia. Druhým najviac postihnutým regiónom je Južná Kórea s 1 595 potvrdenými nakazeniami a tretím je Taliansko, kde je potvrdených 453 prípadov.

koronavirus_27.2.2020_cina
Zdroj: printscreen gisanddata.maps.arcgis.com

Nižšie si môžete pozrieť mapu s evidovanými nakazeniami v rámci Európy, kde najkritickejšia situácia je práve vo vyššie spomínanom Taliansku, kde doposiaľ v dôsledku tohto vírusu podľahlo 12 ľudí.

koronavirus_27.2.2020_europa
Zdroj: printscreen gisanddata.maps.arcgis.com

Nebezpečný vírus, ktorému nedokáže vzdorovať každý

Vírus 2019-nCoV je z kmeňu Koronavírusov, na ktorého dôsledky podľahnú približne 4% nakazených ľudí. Ide o vírus, ktorý spôsobuje vo väčšine prípadov ochorenia horných dýchacích ciest. Hoci sa ozýva mnoho hlasov, že na bežnú chrípku zomiera ročne výrazne viac ľudí, ako doposiaľ podľahlo novému vírusu, tak nebezpečný je percentuálny podiel ľudí, ktorí mu podľahnú. Ten je oveľa vyšší, ako v prípade  bežnej chrípky, na ktorú každoročne  podľa odhadov WHO podľahne celosvetovo približne 290 až 650 tisíc ľudí.

Predpokladá sa, že pôvodcom vírusu sú netopiere, ktoré sú najčastejšími nositeľmi týchto ochorení.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close