AppleBezpečnosťNávody

Odložte, čo máte práve na práci a choďte si na vašom iPhone zapnúť túto funkciu. Ochráni vás pred krádežou smartfónu!

Nová funkcia zabráni zlodejovi, aby zmenil Apple ID. Ak ukradne telefón, tak mu bude prakticky na nič. Nebude mať prístup v telefóne ku žiadnej kľúčovej funkcii.

Pred nedávnom sme vás informovali, že spolu s novou iOS aktualizáciou 17.3 má prísť aj nová funkcia. Ide o funkciu, ktorá vás vie ochrániť pri ukradnutí vášho zariadenia. Aktualizácia pred kratším časom dorazila a spolu s ňou aj táto funkcia.

Dnes, zlodej pri ukradnutí vášho zariadenia, môže získať prístup k vašim fotkám či prihlasovacím údajom a ďalším citlivým údajom vo vašom smartfóne. Funkcia má zariadiť, že v prípade, ak telefón bude ukradnutý, tak citlivé informácie, ktoré sú v ňom uložené, nebudú zneužité. Ako ju zapnúť, vám o malú chvíľu prezradíme nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najprv si však musíte skontrolovať, či už má váš iPhone verziu iOS 17.3. Na to, aby ste to zistili, je potrebné si otvoriť všeobecné nastavenia smartfónu a následne kartu „Aktualizácia softvéru„. Malo by vám tu ukazovať iOS 17.3, ak máte najnovšiu verziu OS. Ak nie, tak budete mať k dispozícii možnosť jej stiahnutia a inštalácie. Taktiež je ale potrebné uviesť, že niektoré telefónu spoločnosti už nie sú softvérovo podporované. Ide o staršie modely, povolené aktualizácie majú len novšie zariadenia a to iPhone Xr a novšie a taktiež iPhone SE druhej a tretej generácie.

Ako zapnúť funkciu?

  • Najprv potrebujeme prejsť do nastavení.
  • Následne prejdeme do sekcie „Face ID a kód„.
  • Zadáme svoj kód.
  • Potom je potrebné si zapnúť funkciu „Ochrana odcudzeného zariadenia“.

Priamo v nastaveniach sa o funkcii píše, že pridáva ďalšiu vrstvu ochrany a na prístup k vybraným dátam, vyžaduje Face ID. 

Ako však funguje?

Funkcia sa spustí, akonáhle sa v zariadení niekto dostane do citlivých nastavení. Alebo sa zariadenie dostane na neznáme miesto, na ktorom ho bežne nepoužívate. Potom vás vyzve na overenie, že ste to vy. Účelom tejto funkcie je, aby zabránila rýchlym zmenám bezpečnostných nastavení v telefóne a k prístupu k citlivým údajom.

zapnutie funkcii pred krádežou ios
Zdroj: Vosveteit.sk

Zlodej si vás pred krádežou vie vytipovať a aj nejaký čas sledovať, práve sledovaním vie zistiť aj vaše heslo a to tak, že vás jednoducho uvidí, ako heslo zadávate. Akonáhle by ho ukradol a vy by ste funkciu zapnutú nemali, mal by plný prístup k vášmu zariadeniu.

Avšak, keď máte funkciu zapnutú, zlodej nemôže zmeniť Apple ID bez toho, aby zadal odtlačok prsta či si zosnímal tvár (Face ID).

Ak si chcete zmeniť Apple ID na mieste, ktoré zariadenie nepozná, napríklad, ak ste na dovolenke, je vám to dovolené, lenže musíte zadať, či už Face ID alebo odtlačok prsta a následne musíte počkať hodinu a znovu zadať daný údaj. Takto si bude zariadenie úplne isté, že ide skutočne o vás a nie o niekoho cudzieho.

Ide o naozaj prospešnú funkciu, ktorú odporúčam zapnúť každému, keďže naozaj neviete, v akej situácii sa môžete ocitnúť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close