AppleSpravodajstvo

iPhone 11 Pro: Apple predstavil smartfón roka 2019

Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 11 Pro, ktorý je bezpochyby smartfónom roka 2019. Pozrite sa na inovácie a vylepšenia, ktoré prináša.

Dočkali sme sa! Spoločnosť Apple počas včerajšej noci nášho času predstavila nový iPhone 11 Pro, asi najočakávanejší telefón roka 2019. Poďme spolu pozrieť na to, aké inovácie a vylepšenia priniesol.

Áno, smartfón má “šialene” usporiadané 3 kamery

Keď sa ukázali prvé obrázky nového iPhone telefónu s 3-snímačmi na zadnej strane, ktoré boli rozmiestnené neštandardne, tak sa vynorila v technologických kruhoch diskusia či je to ten správny smer. My musíme povedať, že nový iPhone 11 vyzerá jednoducho opäť dobre. Prejdime však k špecifikáciam. Na zadnej strane nájdeme tri 12-megapixelové snímače – ultraširoký snímač (so 26-mm ohniskovou vzialenosťou), ultra širokouhlý snímač (13-mm) a tele objektív (52-mm). Snímače sú schopné natáčať videá v 4K kvalite pri 60fps.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 11 Pro kamera
Zdroj: Apple (Youtube)

„Telefón iPhone 11 Pro má prvý systém trojitých kamier v telefóne iPhone a je zďaleka najlepším fotoaparátom, aký sme kedy vytvorili. Poskytuje našim zákazníkom veľkú škálu kreatívneho ovládania a pokročilé funkcie na úpravu fotografií a videa v systéme iOS 13 “, Uviedol vo vyhlásení Phil Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „Super Retina XDR je najjasnejším a najmodernejším displejom v iPhone a čipových sadách A13 Bionic, ktorý vytvára nový štandard pre výkon smartfónov a energetickú účinnosť.“

Zaujímavosťou na kamere smartfónu iPhone 11 Pro je, že je prepojená s procesorom A13 Bionic, vďaka funkcii Deep Fusion. Ako z toho na konci dňa prosperuje používateľ? Fotoaparát pri vytváraní snímkov nevytvára len jeden, ale hneď niekoľko s rôznou expozíciou, následne vyberie z jednotlivých fotografií tie najlepšie časti, ktoré spojí v reálnom čase do finálneho snímku. Mimochodom, Apple zapracoval do nového iPhone 11 Pro aj možnosť priamej editácie vytvorených videí. Čerešničkou na torte je, že používateľ počas natáčania (pozn. redakcie: ako aj fotenia) môže prepínať medzi jednotlivými snímačmi, a tak meniť napríklad ohniskovú vzdialenosť. Mnohých tiež poteší  prerobené rozhranie  kamery.

iPhone 11 Pro rozhranie kamery (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Procesor, ktorý mení mobilný svet

A13 Bionic je novým procesorom v smartfóne iPhone 11 Pro. Nejedná sa pritom o bežný typ procesora. Procesor disponuje 8,5 miliardami tranzistorov, ktoré sú o 20% rýchlejšie a o 40% úspornejšie oproti svojmu predchodcovi. Ruka v ruka sa tak zlepšilo strojové učenie, výpočtová rýchlosť a podobne. Mimochodom, jedná sa vôbec o aktuálne najrýchlejší procesor, aký by sme v smartfónoch mohli nájsť.

iPhone 11 Pro procesor A13 (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Na konci dňa, používateľov poteší aj vyššia výdrž batérie. Tá sa predĺžila oproti rok starému iPhone Xs/Xs Max o 4 až 5 hodín. Čerešničkou na torte je, že Apple konečne pridal do balenia rýchlonabíjačku.

iPhone 11 Pro procesor vydrz baterie (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Ešte rýchlejšie odomykanie

Apple sa pozrel aj na funkciu Face ID, ktorá je o 30% rýchlejšia ako v prípade minuloročnej generácie smartfónov. Zároveň dodáva, že funguje aj pri väčšej vzdialenosti, ako aj pod väčším uhlom. Mimochodom, rozlíšenie retina displeja  je 1125×2436 pixelov.

iPhone 11 Pro rozhranie Face ID (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Zvýšená odolnosť

iPhone 11 Pro je telefón so zvýšenou odolnosťou. Apple hovorí, že disponuje certifikáciou IP68. Znamená to, že si hravo poradí s vodou, nemalo by mu robiť problém byť ponoreným v hĺbke 1,5 metre po dobu 30-minút. Samozrejme, poradí si aj s prachom, nečistotami či s pieskom.

iPhone 11 Pro odolnost voci vode (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Cena a varianty

Nový iPhone 11 Pro bude dodávaný v rôznych variantoch. Konkrétne so 6GB RAM a  64GB/256GB/512GB úložným priestorom. Cena smartfónov pritom zostáva nezmenená oproti minulému roku. Našťastie. Druhým dychom však treba dodať, že cena je stále vysoká, ale porovnateľná s konkurenciou.

iPhone 11 Pro cena (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Ak Vás zaujíma priebeh predstavenia nového smartfóni iPhone 11 Pro, tak si ho môžete pozrieť nižšie vo videu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close