AppleAutáSpravodajstvo

Hyundai to nakoniec nebude! Kto bude vyrábať Apple Car?

Hyundai vypadol z hry. Apple Car bude pravdepodobne nakoniec vyrábať spoločnosť Kia v závode na území USA v štáte Georgia.

Ešte v prvej polovici januára sa objavili správy, že pripravované auto spoločnosti Apple, by mohla vyrábať spoločnosť Hyundai. Tieto správy nabrali na obrátkach potom, ako kórejská spoločnosť ústami svojho hovorcu potvrdila, že diskutujú o tejto možnosti s americkým výrobcom elektroniky.

Spoločnosť konkrétne uviedla, že rokujú s Apple pričom rokovania sú ešte v ranných fázach a žiadne finálne rozhodnutie ešte nepadlo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Neskôr však spoločnosť svoje stavisko upravilo tak, že bola len kontaktovanou, aby diskutovali o možnej kooperácii. Ale aj napriek tomu mnohí pokladali túto dohodu za hotovú. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál bloomberg.com naznačujú, že závery z prvej polovici januára boli predčasnými. Len pre zaujímavosť, po ohlásení týchto správ, vystrelila hodnota akcií Hyundai doslova do nebies, pričom si siahla na svoje historická maximá od roku 1997.

Nie Hyundai, ale Kia

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál hovoria, že výrobu automobilov spoločnosti Apple nakoniec bude zabezpečovať Kia (pozn. redakcie: konzorcium Kia vlastní časť podniku Hyundai). Portál sa odvoláva na lokálne média, ktorá priniesli správy o investícii Apple vo výške 3,6 miliardy dolárov, do spoločnosti Kia na výrobu elektrických vozidiel. 

Pripravovaný automobil spoločnosti Apple by mal byť neskôr vyrábaný na území USA, konkrétne v závode automobilky v štáte Georgia. Dohoda, ktorá by spečatila tento kontrakt, by mala byť údajne podpísanou 17. februára.

Očakáva sa, že Apple predstaví svoj prvý elektromobil najskôr v roku 2024. Cieľom spoločnosti je vyrobiť 100-tisíc automobilov ročne. V inom prípade by kooperácia nedávala zmysel. Náklady by totiž prevýšili prípadne príjmy.

Podľa zdrojov portálu spoločnosť Apple v súvislosti s výrobou ich prvého elektromobilu je stále v rannom štádiu vývoja pričom sa neočakáva, že pri jeho uvedení na trh, bude automobil plne autonómny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close