Huawei musí čeliť vážnemu problému. Dodávky zariadení Mate 40 môžu byť už čoskoro ohrozené

Huawei podľa aktuálnych informácií má k dispozícii 9-miliónov procesorov Kirin 9000. To je žalostne málo

Huawei Mate 40 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Huawei približne 2 týždne dozadu predstavil novú produktovú radu smartfónov Mate 40, ktorá ohúrila technologický svet. Bezpochyby ide o zariadenia, ktoré si zaslúžia pozornosť obzvlášť v prípade kamier, či výkonu. Čoskoro však toto nadšenie môžu vystriedať starosti s distribúciou zariadení, ak spoločnosť nenájde riešenie, ako sa dostať z aktuálneho tlaku zo strany USA.

Niekoľko dní dozadu technologický svet obehli správy, ktoré ako tak priniesli novú nádej pre Huawei, že je z toho najhoršieho vonku. Konkrétne sa spomínalo uvoľnenie sankcií spojených s dodávkami procesorov. Podľa publikovaných správ, spoločnosti vyrábajúce procesory, by mali dostať licenciu na dodávku procesorov, avšak týka sa to len procesorov, ktoré nedisponujú podporou 5G. V praxi to znamená, že spoločnosť si môže na „vydýchnuť“ na nejakú dobu v prípade smartfónov z kategórie nižšej, prípadne strednej triedy, hoci už aj tam sa začínajú objavovať 5G zariadenia, a nie je ich málo.  Pre kategóriu najvýkonnejších zariadení však aktuálne uvoľnenie sankcií nie je riešením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti Huawei má obmedzené možnosti kooperácie so spoločnosťami, ktoré využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie. V praxi to znamená, že spoločnosti, ktoré nezískajú potrebné povolenia zo strany amerických úradov, tak nemôžu Huaweiu dodávať svoje produkty.

Obmedzený počet procesorov

Dôvodom obáv, či Huawei bude schopný pokryť dopyt po zariadeniach Mate 40 je, že podľa aktuálnych správ má k dispozícii len 9-miliónov procesorov Kirin, čo je výrazne menej, ako spoločnosť plánovala. Hoci sa tento počet môže zdať ako dostatočný, tak pri pohľade do minulosti, 9-miliónov procesorov (zariadení) je málo.

Len pre porovnanie, Huawei v minulom roku 2-mesiace od uvedenia produktovej rady Mate 30, predal celkovo 12-miliónov zariadení. Predaných bolo 7-miliónov zariadení Mate 30 a 5-miliónov Mate 30 Pro. Nehovor viac o tom, že spoločnosť v tom čase zdržovala predstavenie smartfónov pre zahraničné trhy.

Spoločnosť tak musí urgentne riešiť problémy s nedostatkom procesorov, ktoré sa s veľkou pravdepodobnosťou v najbližších mesiacoch minú. Druhým dychom však treba dodať, že bezpochyby možné riešenia  vo vysokej miere ovplyvnia výsledky amerických volieb, kde to zatiaľ pre Huawei vyzerá nádejne. V každom prípade, otázne ešte je, či nový prezident USA zmení politiku namierenú voči čínskemu technologickému gigantovi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre