Skladací smartfón od Huaweiu, Mate X je najrýchlejším a najtenším skladacím 5G smartfónom. Kraľuje aj z pohľadu ceny

Huawei Mate X prvy skladacy 5G smartfon od Huaweiu
Zdroj: Youtube (TheVerge)

Huawei už nebude spoločnosťou, ktorá oficiálne predstaví ako prvá skladací smartfón. Toto prvenstvo patrí spoločnosti Royole. Ale aj napriek tomu sa zapíše do histórie z iného uhľa pohľadu.

Počas pre-MWC v Barcelone spoločnosť Huawei ukázala svetu zariadenia Huawei Mate X – prvý skladací 5G smartfón z kuchyne čínskeho giganta, ktorý je v posledných týždňoch spomínaný v desiatkach médií z dôvodu ochrany súkromia (pozn. redakcie: viaceré krajiny na čele s USA obviňujú bez priamych dôkazov Huawei zo špehovania). Podľa spoločnosti by Mate X mal byť najrýchlejším a najtenším skladateľným smartfónom na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei Mate X

Huawei Mate X vychádza z dizajnových línií „Falcon Wing Design“  tak isto ako Samsung Fold. Zariadenie možno rozkladať či skladať bez viditeľných medzier. Kĺbový systém, ktorý sa stará o plynulý prechod je vyvinutý samotnou spoločnosťou a skladá sa z viac ako 100 komponentov.

Huawei Mate X klb
Zdroj: produktová fotografia

V stave rozloženia hrúbka zariadenia je 5,4mm a v stave zloženia 11mm. Zariadenia nedisponuje audio jackom, ale len USB Type – C konektorom. Skener odtlačkov prstov sa nachádza v tlačidle zapínania a vypínania zariadenia.

Zariadenia ponúka v stave „smartfónu“ displej s veľkosťou 6,6“ s rozlíšením 2480 x 1148 bodov. Zadný displej má 6,38“ a rozlíšenie 2480 x 892 bodov. V prípade rozloženého stavu sa Mate X chváli 8“ displejom s rozlíšením 2480 x 2200 bodov.

Huawei Mate X displej rozlisenie
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón je poháňaný procesorom Kirin 980, ktorému k nadpriemernému výkonnú dopomáha 8GB RAM a 512 GB úložný priestor. Zariadenia zároveň disponuje podporou 2 aktívnych SIM kariet pričom jedna z nich podporuje 5G technológiu (7nm Balong 5000 modem). Smartfón ponúka dokopy 3 kamery, ktoré boli vyvíjané spoločnosťou Leica – 40MP širokouhlá kamera, 16MP ultra širokouhlý a 8MP telephoto šošovku.

Doposiaľ najrýchlejšie nabíjanie smartfónu

Huawei do telefónu zakmponoval dvojicu batérií s celkovou kapacitou 4500mAh, ktoré je možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania až do 55W. Vo výsledku budete schopný dosiahnuť 85% nabitie batérie za rovných 30 minút. Čo sa týka softwaru tak Mate X beží na Androide 9 v kombinácii s EMUI 9.1.1. Nechýba samozrejme duálna GPS, Bluetooth 5.0 štandard či NFC.

Huawei Mate X bateria
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime teraz však k cene. Ako už asi tušíte tak smartfón nebude patriť do kategórie „dostupných“, ale Huawei si za neho nechá aj poriadne zaplatiť. Odporúčacia cena je 2229€.

Huawei Mate X cena
Zdroj: produktová fotografia

Via Gizmochina.com, Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre