APLIKÁCIE A HRY

Google vylepšuje rozhrania aplikácie Gmail. Pozrite sa, ako sa vám čoskoro zmení

Google vylepšuje vzhľad aplikácie Gmail. Odpovedanie na e-maily robí viac intuitívne v štýle aplikácií ako je WhatsApp či Telegram.

Používatelia Gmailu sa majú na čo tešiť, dostanú totižto vynovenú možnosť reakcií na e-maily. Teraz budú môcť používatelia odpovedať na e-maily viac v štýle chatu. Tejto novinke sa poteší veľké množstvo ľudí, tak sa na ňu poďme spolu teraz s portálom gizchina.com, ktorý upozornil na tému.

Gmail prekope vzhľad odpovedania na e-maily

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, práve takto by to malo vyzerať pri písaní odpovede na nejaký email. Google nahradil pôvodne rozhranie novým, ktoré pripomína skôr chatovaciu aplikáciu ako e-mailového klienta. Ďalšiu novinkou je, že pri písaní odpovede, viete zároveň aj naďalej pracovať s e-mailom, napríklad v ňom rolovať a čítať obsah. Môžete si tak v správe e-mailu dohľadať znova informáciu, na ktorú reagujete a zároveň písať odpoveď bez toho, aby ste opustili rozhranie okna na text.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Gmail vyvnoveny vzhlad_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Len si pripomeňme, že predtým tu vôbec nebola možnosť čítania daného emailu, ak naň práve reagujete. Určite ju nejaká časť používateľov ocení, o tom niet pochýb.

V lište budete môcť taktiež vybrať z ponuky, že chcete odpovedať na správu individuálne, všetkým alebo len preposlať email ďalej. Gmail sa týmito úpravami začal viac podobať platformám ako je napríklad WhatsApp či Telegram.

Gmail vyvnoveny vzhlad_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto zmena v dizajne odráža vplyv populárnych messaging aplikácií, ako napríklad WhatsApp a ďalších, a zvyšuje dynamiku a intuitívnosť v komunikácii. Namiesto používania tradičných možností ako „Odpovedať“, „Odpovedať všetkým“ a „Poslať ďalej“, sa teraz všetka interakcia sústreďuje okolo jedného panela pre odpovede.

Ak vám ale z nejakého dôvodu nebude vyhovovať nové rozhranie, tak stále môžete kliknúť na ikonu roztiahnutia. Potom vás to prepne do pôvodného rozhrania.

Kedy príde aktualizácia aj ku vám?

Oficiálny dátum známy vôbec nie je, no časť používateľov hlási dostupnosť aktualizácie. Aktualizáciu s novým vzhľadom evidujeme dokonca aj my, no len na jednom zo zariadení, ktoré máme. Predpokladáme ale, že sa to v priebehu najbližších dní až týždňov zmení a nové rozhranie budú mať dostupné všetci.

Neskôr by niečo podobné malo prísť aj pre tých, ktorí využívajú Gmail na počítači či notebooku, tí si však budú musieť podľa informácií portálu Gizchina.com nejaký ten piatok ešte počkať. Avšak, ak využívate Gmail, hlavne na mobile, nemalo by to trvať dlho a aktualizácia príde aj ku vám. Možno však patríte k pár šťastlivcom, pre ktorých je už dostupná dnes. V každom prípade, ak si chcete overiť dostupnosť nového vzhľadu, tak si nezabudnite v Obchode Play aktualizovať aplikáciu.

Ako sa vám páči táto zmena a máte ju už dostupnú? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close