Google to s AI chatbotom Bard ešte nevzdáva: Žiada zamestnancov o zvýšené úsilie!

Spoločnosť Google má opäť alarmovať svojich zamestnancov. AI chatbot pre nich má aktuálne prioritou, uvádza v emaili.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

AI chatboti sú v poslednej dobe medzi technologickými gigantmi horúcou témou. Po obrovskom úspechu nástroja ChatGPT od spoločnosti OpenAI sa totiž o vlastné riešenia pokúsili aj spoločnosti ako Google či Microsoft. A zatiaľ čo Microsoft túto úlohu zvládol najmä preto, že si nepokladal vysoké ciele, tak Google zatiaľ ešte bojuje. Ich vlastný nástroj v podobe Bard totiž nemá byť ani zďaleka pripravený na bežné používanie a hrozí, že sa stretne s obrovským neúspechom. Americký gigant si však nemieni priznať porážku a na vlastnom chatbotovi má pracovať ešte usilovnejšie ako doteraz. Portál xiaomitoday.it nás teraz informuje o tom, ako spoločnosť žiada zamestnancov, aby brali nástroj Bard za prioritu číslo 1.

Zamestnanci spoločnosti Google si našli dôležitý email

Spoločnosť Google a jej CEO Sundar Pichai sa stále nevzdávajú. Aj keď konkurenčné spoločnosti si získali dobré ohlasy v prípade ich chatbotov, americký gigant taký úspech nezískal. Dokonca aj zamestnanci tvrdia, že ohlásenie nástroja Bard bolo uponáhľané a spoločnosť by sa mala vrátiť k dlhodobému plánovaniu. Podľa nich totiž nemali dostatok času k tomu, aby dotiahli vlastného AI chatbota do verzie, ktorá by používateľov oslovila. Teraz sa ale zdá, že po sťažnosti dostanú zamestnanci ešte viac práce, ako tomu bolo predtým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google má svojich zamestnancov totiž v emaile žiadať, aby nad prácou pre nástroj Bard strávili denne minimálne 2 až 4 hodiny. CEO spoločnosti uviedol že by ocenil, keby sa zamestnanci zapájali o niečo viac k práci na chatbotovi. Za spomenutie stojí tiež fakt, že vraj každý, kto email od CEO spoločnosti videl pochopil, že ide o viac ako len žiadosť. Americký gigant to má s Bardom myslieť vážne a dúfa, že sa im podarí na trhu uspieť.

Konkurencia je obrovská

Ako sme už spomenuli, najväčším hráčom v tejto oblasti je aktuálne spoločnosť OpenAI, ktorá pracuje na nástroji ChatGPT. Tento nástroj dokáže nielen odpovedať na rôzne otázky, no podľa rôznych zdrojov aj vytvárať skutočné kódy v programovacích jazykoch či písať hotové eseje. Na trh ale nedávno vstúpil aj Microsoft, ktorý svoj nástroj vložil do vyhľadávača Bing. Neskôr plánuje AI chatbota priniesť ako doplnok aj do služieb Office a ďalších nástrojov od Microsoftu.

Najväčšie problémy má tak nakoniec Google, ktorý sa s nástrojom ponáhľa. Obavy má aj z toho, že AI chatboti nahradia klasické vyhľadávače, na ktorom si americká spoločnosť zakladá. Ak by sa tak stalo, tak by Google stratil množstvo používateľov, ktorí by mohli využívať konkurenčných chatbotov. A takúto situáciu spoločnosť pod vedením Sundara Pichaia odmieta dopustiť.

Skúšali ste už využívať nejakého AI chatbota? A ako to dopadlo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre