„Veľký brat“ vidí kde sa nachádzate. Pozrite sa ako zistíte aké dáta o Vás Google v súvislosti s Vašou polohou uchováva

google eye-1686932_960_720
Zdroj: Pixabay.com

To, že dnes sú jednou z najcennejších komodít dáta už asi vieš. Vedia to aj tie najúspešnejšie spoločnosti na svete, vrátane technologického giganta Google.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Google aktívne sleduje používateľov svojich služieb. Veď ich je skutočne veľa a nevyužiť to by bola škoda (teda aspoň z pohľadu Google). Väčšina z nás nosí vo vrecku smartfón s operačným systémom Android, ktorý neustále odosiela o nás informácie tretím stranám. Tieto dáta v princípe fungujú na to, aby sme dostávali personalizovanejšie služby, vrátane reklám. Dnes už nie je žiadnou raritou keď nám smartfón vyhodí reklamu, že kúsok od nás sa nachádza napríklad bagetéria, potraviny či iné obchody.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa na históriu Vašej polohy

A práve preto ti prinášame TIP na funkciu „Google Maps Location History“, ktorú nájdeš na tomto odkaze (musíš byť prihlásený vo svojom účte). Po kliknutí na odkaz budeš presmerovaný na stránky Google kde uvidíš svoju časovú OS, ktorá ti prezradí kde všade a kedy si bol.

Casova OS Google sledovanie polohy-min (1)
Zdroj: vlastný

Chcel by si obmedziť sledovanie?

Ak ti vadí, že Google o tebe zbiera kvantá dát, vrátane polohy tak ich odosielanie môžeš vypnúť. Stačí kliknúť na „Spravovať históriu polohy“ a následne budeš presmerovaný do nastavení, kde budeš môcť deaktivovať sledovanie polohy.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre