APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pridáva do aplikácie Mapy populárnu funkciu z prehliadača Google Chrome

Google do aplikácie Mapy pridáva funkciu Inkognito režim. Vďaka nemu je možné vypnúť ukladanie informácií o používateľoch.

Inkognito mód v prehliadači Google Chrome je jedna z najužitočnejších funkcionalít. Vďaka nemu sa vieme vyhnúť z veľkej časti sledovaniu tretími stranami, ukladaniu informácií o nás, dostať sa k výsledkom vyhľadávania, ktoré nie sú ovplyvnené našou históriou aktivít na webe a podobne.

Inkognito mód už aj v aplikácii Mapy

Najnovšie, portál techspot.com  priniesol správy, v ktorých upozorňuje na to, že Inkognito mód  nájdeme už aj v aplikácii Mapy. Tak ako v prípade internetového prehliadača Google Chrome, tak aj v prípade Máp, v Inkognito móde sa nebudú o Vás ukladať informácie na serveroch spoločnosti Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Ak nechcete, aby sa vaša aktivita – ako sú miesta, ktoré hľadáte alebo k nim chcete navigovať – neukladala do vášho účtu Google, použite režim inkognito.”, píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Google Mapy inkgnito rezim aplikacie
Via Techspot.com

Je dobré však poznamenať, že zatiaľ čo inkognito mód (pozn. redakcie: aj v iných aplikáciach ako sú Mapy) umožňuje pozastavenie sledovania Vašej aktivity, tak mobilní operátori aj naďalej môžu sledovať Vašu aktivitu. Avšak aj napriek tomu je inkognito mód vítanou službou, ktorú bezpochyby ocení veľké množstvo používateľov aplikácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close