ANDROIDNávodySpravodajstvo

Google nás sleduje na každom kroku

Určite sa všetci zhodneme, že žijeme v dobe, kedy si mnohí z nás nevedia predstaviť život bez telefónu. Sociálne siete prevzali kontrolu a chceme byť stále online. Hoci sa svet oveľa zmenšil, všetci poznáme aj tú odvrátenú stranu.

Každý z nás už určite zažil situáciu, kedy ste sa dohodli s kamarátom na stretnutí. V meste otvorili nový podnik, tak prečo tam nezaisť. Nanešťastie, jeden z vás tam nevie trafiť, a tak si voláte, četujete, telegrafujete, aby ste sa stretli niekde na známom mieste a zašli tam spolu. Teraz už je však situácia taká, že stačí vytiahnuť telefón a dokážete zdieľať polohu online. Váš kamarát si ju pozrie a príde za vami. Jednoduché, však?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Momentálne sa nachádzame v dobe, ktorá je poznačená rôznymi škandálmi špehovania, ako napríklad, keď vláda USA nezákonne odpočúvala ich občanov a niektorých vysokopostavených úradníkov.

Google patrí medzi firmy, ktoré tiež nie sú nevinné. Tento gigant sa už dlhší čas snaží využiť situácie a získať informácie o polohe užívateľov. Tú nám následne dokáže ukázať napríklad v aplikácii Google Maps. Je to aplikácia slúžiaca najmä na navigáciu a zobrazenie máp. Našu polohu si následne uloží do databázy a zapíše ju do „časovej osi“. Niekto to môže brať ako nedovolený zásah do súkromia, a preto ak si chcete skontrolovať, aké vaše polohy sú uložené, môžete tak spraviť tu.

V prípade, že si chcete túto funkciu vypnúť, je to veľmi jednoduché. Stačí zájsť do nastavení, nájsť nastavenia s názvom „Poloha“ a tam už nájdete „História polohy Google“.

zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close