ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy pre Android dostávajú podporu Street View vrstvy

Google do aplikácie Google Mapy na Android smartfónov konečne pridáva možnosť zobrazenia Street View vrstvy.

Po pridaní AR (augmented reality) vedenia pre chodcov minulý mesiac ako aj novej karty „Rezervácie„, ktorá umožnňuje používateľom vidieť  výlety, spoločnosť Google pridáva do rozhrania aplikácia pre Android zariadenia aj mapovú vrstvu s Street View.

Street View vrtvu nájdeme už aj na Android smartfónoch

Posledné vydanie Android aplikácie Google Maps obsahuje novú Street View vrstvu, ktorá uľahčuje používateľom nájsť dostupnosť Street View. Pre sprístupnenie Street View je potrebné „ťuknúť“ na tlačidlo „FAB“ (floating action button / 3 vodorovné čiarky) v hornom pravom rohu. Ak máte najnovšiu verziu, stačí vám nájsť možnosť Street View pod sekciou „Explore„. Na dostupnosť funkcie upozorňuje portál Androidcentral.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Street View vrstva pre Android
Zdroj: androidcentral.com

Po zvolení Street View vrstvy sa vám ukážu dostupné oblasti s touto službou v tmavšom odtieni. Po priblížení uvidíte jednotlivé ulice so Street View označené modrou. Oblasti bez tejto funkcie sú jednoducho vo farbách typu mapy (štandardná, satelitná, povrchová).

Doteraz sa táto vrstva nachádzala len na Google mapách pre desktop. Na rade je teraz verzia pre iOS.

Google Street View je funkcia Google Maps, ktorá ponúka 360-stupňový panoramatický pohľad na ulice a umožňuje používateľom prehliadať si časti vybraných miest a ich okolitých metropolitných oblastí na úrovni terénu. Pokrýva vyše 39 krajín a 3000 miest a okrem toho miesta po celom svete od podmorských korálov až po Mount Everest.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close