SpravodajstvoWindows

Windows 10 nájdeme na každom 2. PC. Takto vyzerajú aktuálne štatistiky rozšírenosti jednotlivých OS

Windows 10 po prvýkrát od svojho predstavenia pokoril 50% trhový podiel. Nájdeme ho tak na každom 2. počítači, resp. notebooku.

Netmarketshare vypustil do obehu augustové dáta, ktoré hovoria o rozšírenosti jednotlivých verzií operačných systémom na trhu. Podľa nich, Windows 10 konečne dosiahol 50% trhový podiel od jeho uvedenia na trh. Podarilo sa mu to tak po 1411 dňoch od  jeho oficiálne predstavenia.

Windows 10 nájdeme na viac ako 50% počítačoch

Dáta zverejnené portálom Netmarketshare hovoria, že Windows 10 nájdeme na 50,99% počítačoch/notebookoch. V  porovnaní s augustom tak podrástol približne o 3%. Druhým najrozšírenejším operačným systémom je podľa očakávaní Windows 7, ktorý od februára padá strmým pádom dole. V súčasnosti ho však stále nájdeme na značnom množstve počítačov a notebookov. Konkrétne hovorím o trhovom podiele 30,34%.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Rozsirenost operacnych systemov august 2019
Zdroj: Netmarketshare

V  prípade internetových prehliadačov si Chrome stabilne drží svoju pozíciu

V  prípade internetových prehliadačov sa veľké zmeny neudiali za posledný mesiac. Google so svojim prehliadačom Chrome aj naďalej dominuje s trhovým podielom 67,22%  (pozn. redakcie: trhový podiel Chromu v júni bol 68,60%). Druhú priečku si udržal internetový prehliadač Firefox, ktorý má aktuálne trhový podiel 8,43% (pozn. redakcie: oproti 8,34%). Tretím najrozšírenejším prehliadačom je Internet Explorer s trhový podielom 7,5% (pozn. redakcie: oproti 7,44%). Štvrtým najrozšírenejším prehliadačom Microsoft Edge s trhovým podielom 6,34% (pozn. redakcie: oproti 5,80%)

Rozsirenost internetovych prehliadacov august 2019
Zdroj: Netmarketshare

 

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close