ANDROIDSpravodajstvo

Google čoskoro zmení spôsob, ako nás stránku bombardujú notifikáciami

Google plánuje zaviesť viacero zmien v spôsobe ako nás webové stránky bombardujú notifikáciu. Zmeny potešia hlavne návštevníkov stránok.

V súčasnosti je takmer nemožné surfovať na webe bez toho, aby vás stránky nepožiadali o zasielanie notifikácií, o ktoré sú používatelia požiadaní pri ich návšteve stránky. Vývojárom z XDA Developers neušla novinka v Chrome pre Android, kde sa objavuje ikonka vlajky, ktorá je oveľa menej rušivá v porovnaní so súčasným vyskakovacím upozornením. Na novinku upozorňuje portál 9to5google.com

Táto nová ikona ma v porovnaní s ostatnými 3 možnosti povolenia, ktoré menia prístup k notifikáciam. Prvá možnosť vás jednoducho potichu upozorní keď bola požiadavka na odber notifikácií zablokovná. Druhá možnosť je takmer rovnaká s tým rozdielom, že užívateľ bude môcť byť presmerovaný na nastavenia, kde si manuálne povolí notifikácie z konkrétnej stránky. Tretia možnosť namiesto „push“ notifikácie využíva malý informačný panel na spodnej strane obrazovky s možnosťou nastavenia odberu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Notifikacie
Zdroj: xda-developers.com

Desktop / Chrome OS

Google pracuje na podobnom systéme pre desktopy a operačný systém Chrome OS. Hlavným rozdielom oproti mobilnej verzii je animácia zobrazujúca upozornenie o zablokovaní notifikácie. Po rozkliknutí ikony sa zobrazí vysvetlenie a možnosť povolenia notifikácií.

Zaujímavosťou je automatické zablokovanie zasielania notifikácií na základe ich počtu zamietnutí používateľom. Novinka by sa mohla objaviť pre desktopy, Android a Chrome OS najskôr vo verzii Chrome 78.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close