APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Gmail by sa mohol viac podobať na Outlook od Microsoftu. Uvítali by ste to?

Zmeny by mali byť zatiaľ primárne sústredené na firemných zákazníkov v rámci služby G Suite

„Gmail sa bude viac podobať na Outlook od spoločnosti Microsoft.“ Takto by sme mohli voľným slovom interpretovať správy, ktoré sa objavili vo viacerých médiách odvolávajúc sa na blog spoločnosti Google.

„Rozbehnutý vlak“

Spoločnosť Google v posledných týždňoch a mesiacoch je ako rozbehnutý vlak. Nie tak dávno napríklad sprístupnila funkciu video konferencií pre všetkých, mierne upravila mobilnú verzie aplikácie a podobne. Vyzerá to však, že išlo len o medzikroky v transformácii služby do novej podoby. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie vyplávalo na povrch, že počas nadchádzajúcej konferencie Cloud Next dôjde k ďalším zmenám, ktoré budú z kategórie „viditeľnejších a citlivejších“.

Google totiž chce Gmail prekopať viac do podoby akéhosi „centra produktivity“, ktoré bude obsahovať viacero integrovaných služieb vrátane Pošty, Chatov, Rooms, Meet (ide o video konferenčnú službu) a podobne.

Gmail_G Suite_centrum produktivity
Zdroj: Google

„Integrujeme základné nástroje, ako sú video, chat, e-mail, súbory a úlohy, a vylepšujeme ich tak, aby ste mohli k ním pristupovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.“ píše Google vo svojom blogu.

Zatiaľ pre firemných zákazníkov služby G-Suite

Google okrem iného pridáva aj dodatočné funkcie, napríklad DND (Do Not Distrub, teda Nerušiť), možnosť pripnutia dôležitých ROOM, uskutočňovania videohovorov priamo z aplikácie Gmail a podobne.

novy gmail_g suite
Zdroj: Google

Používatelia okrem iného budú môcť dokumenty upravovať aj priamo v e-mailovom rozhraní a to vďaka integrácii služby Google Docs. Zmeny by mali byť zatiaľ primárne sústredené na firemných zákazníkov v rámci služby G Suite (ide o cloudovú službu kancelárskych aplikácií od spoločnosti Google).

Gmail_G Suite_integracie google dokumentov (1)
Zdroj: Google

V každom prípade, viac múdrejší budeme po udalosti Cloud Next, ktorú máme pred sebou. Na 21. júla (teda v najbližší utorok) je naplánovaná časť „Produktivita a spolupráca“, kde sa očakáva, že Google priblíži svoje plány širokej verejnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close