ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pracuje na nových režimoch a funkciách v rámci Fotoaparátu Google. Niektoré z nich neponúka ani konkurencia

Aplikácia Fotoaparát Google príde už čoskoro s podporou funkcii ako Motion Blur, Audio Zoom, či možnosť nastavenia intenzity blesku

Populárna aplikácia fotoaparátu Fotoaparát Google príde možno už čoskoro s dávkou nových funkcií, pričom niektoré jej budú závidieť aj konkurenti od iných značiek. Na funkcie, ktoré sú momentálne iba v štádiu vývoja, sa bližšie zameral portál 9to5google vo svojom nedávno zverejnenom článku o poslednej verzii aplikácie Fotoaparát Google 7.5.105 APK.

Audio Zoom

Prvou funkciou, na ktorú narazili autori článku, je funkcia Audio Zoom. Dobre známa funkcia zo zariadení ako iPhone 11, Samsung Galaxy Note 10, či aj starších zariadení od LG, by sa mala stať súčasťou aplikácie už v najbližšom období. Ak neviete, o akú funkciu ide, skúsime vám podať krátke vysvetlenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia Audio Zoom umožňuje zameranie sa na audio stopu zo smeru, kde máte namierený váš smartfón, respektíve kam, poprípade na koho práve približujete vaše video. Softvér dokáže umelo vyselektovať prichádzajúci zvuk z tohto miesta, ktorý softvérovo zosilní.

Nastavenie intenzity blesku

Ďalšou zaujímavou objavenou funkciou je možnosť nastavenia intenzity blesku, čo by sa mohlo hodiť pri vytváraní nočných fotografií, či pri vytváraní fotografií v horších svetelných podmienkach. Určite ste sa stretli s tým, že blesk bol v niektorých situáciách zbytočne silný, poprípade by ste uvítali ešte o čosi viac „osvetlenia“. Práve táto funkcia, ktorú doposiaľ neponúkol žiadny výrobca, by mohla byť zásadným vylepšením aplikácie Kamera Google.

Motion Blur

Poslednou zásadnou novinkou v prostredí aplikácie Fotoaparát Google by mohol byť úplne samostatný režim fotoaparátu s názvom Motion Blur. Na tejto funkcii pracovali vývojári spoločnosti Google už v minulom roku, no nakoniec sa na svetlo sveta nedostala. Používatelia Fotoaparátu Google si však možnosť rozostrenia pohybujúcich sa objektov budú zrejme môcť vyskúšať už v tomto roku.

Poslednou, iba čiastočnou zmenou, má byť možnosť priameho zdieľania videa na ďalšie platformy, ako Discords, Hangouts, Instagram, ShareChat, Slack, Snapchat, Telegram či ďalšie populárne aplikácie.

Treba mať na pamäti, že žiadna z vyššie uvedených funkcií sa nakoniec nemusí objaviť v aplikácii Fotoaparát Google, keďže môže byť vývojárskym tímom medzičasom úplne odstavená, alebo pozastavená na neskoršie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close