Spravodajstvo

Fitbit už patrí pod Google. Čo to bude znamenať pre používateľov?

Google úspešne ukončil akvizíciu spoločnosti Fitbit

Rick Osterloh, viceprezident divízie zariadení a služieb, ešte v novembri 2019 prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že podpísali so spoločnosťou Fitbit dohodu, ktorej cieľom je akvizícia tohto giganta na poli s nositeľnou elektronikou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Akvizícia spoločnosti prebehla úspešne

Viac ako rok na to, je táto akvizícia u úspešného konca. Ozámil to Ostreloh prostredníctvom blogu spoločnosti.

Ostreloh ďalej prezradil, že spoločnosti Fitbit sa podarilo vybudovať živú komunitu s približne 29-miliónmi aktívnych používateľov nositeľných zariadení.

„Fitbit, jasný priekopník v odbore, vybudoval živú komunitu s viac ako 29 miliónov aktívnych používateľov vytváraním úžasných nositeľných zariadení a pohlcujúcich wellness zážitkov. Dnes s radosťou oznamujem, že spoločnosť Google dokončila akvizíciu spoločnosti Fitbit a chcem osobne privítať tento talentovaný tím v spoločnosti Google.“

Najnovšie zariadenia z kuchyne Fitbit sú vybavené viacerými pokročilými technológiami a senzormi. Sú napríklad schopné merať EKG, pomocou čoho môžu aktívne vyhodnocovať srdcový rytmus a príznaky fibrilácie predsiení. Rovnako ich technológia je schopnou vidieť zmeny vo variabilite srdcového rytmu, dychovej frekvencii, či saturácie kyslíka v krvi.

„Technológia môže zmeniť spôsob, akým ľudia riadia svoje zdravie a wellness, čo je v dnešnej dobe obzvlášť dôležité. Budeme úzko spolupracovať na vytvorení nových zariadení a služieb, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše vedomosti, úspech, zdravie a šťastie.“ píše Ostreloh.

Podľa dát spoločnosti IDC, Fitibt v priebehu 3. kvartálu minulého roka, je 4. najväčším hráčom na svete v oblasti dodávok zápästnej nositeľnej elektroniky (pozn. redakcie: dáta za 4. kvartál ešte nie sú dostupnými). Celkovo mali dodať približne 3,3 milióna zariadení.

Používatelia by nemali pocítiť žiadne negatívne dopady

Pre používateľov spoločnosti Fitib by akvizícia nemala mať negatívne dopady, práve naopak. Môžeme očakávať, že Google jednak investuje ďalšie prostriedky do vývoja nových technológií, tak zároveň prepojí ich služby spolu s Fitibitom, aby mohli medzi sebou širšie komunikovať.

„Nepochybujem o tom, že táto akvizícia nám otvorí množstvo príležitostí. Ale tiež by som chcel, aby ste vedeli, že veľa vecí, ktoré o Fitbit viete a máte radi, zostanú rovnaké. Budeme aj naďalej odhodlaní robiť to, čo je správne, aby sme zdravie a wellness dostali do centra všetkého, čo robíme,..“ povedal James Park, zakladateľ spoločnosti Fitbit v súvislosti s akvizíciou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close