Rok 2018 bol pre HTC katastrofálnym. Podarí sa im v roku 2019 spraviť reštart spoločnosti?

HTC
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Nie je žiadnym tajomstvo, že spoločnosti HTC sa nedarí ako v minulosti. Nasvedčujú tomu aj najnovšie správy týkajúce sa finančných výsledkov spoločnosti v roku 2018.

Správy o finančnom zdraví spoločností nie sú také zelené ako tomu bolo v minulosti. V roku 2018 obraty spoločnosti dosiahli 770,8 miliónov dolárov. Pre porovnanie, v roku 2017 obrat spoločnosti prekročil 2 miliardy dolárov, znamená to, že v roku 2018 spoločnosť HTC otočila o 62% peňazí menej ako rok predtým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne nie je jasné, na ktorých trhoch spoločnosť HTC stratila najviac. Možno však predpokladať, že pokles predajov zariadení je celosvetový (s výnimkou USA?). Totiž ako v Číne tak aj v Európe či v Indii sa rozmáhajú spoločnosti XiaomiHuawei, ktoré rastú raketovým tempom.

Podľa reportu operatívna strata spoločnosti HTC za uplynulý rok bola viac ako 360 miliónov dolárov. Ďalším zaujímavým faktom je, že dnešné obraty spoločnosti boli menšie ako mesačný obraz spoločnosti v máji v roku 2013.

Prezident spoločnosti HTC verí, že v roku 2019 sa im podarí spraviť „reštart“ v predajoch smartfónov. Ďalej dodáva, že v roku 2019 sa sústredia primárne na kategóriu mid-range a high-end zariadení.

Čo si myslíte, podarí sa spoločnosti HTC opäť dostať na vrchol?

Zdroj: Phonedog.com, úvodný obrázok: Youtube (Marques Brownlee)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre