Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook

Zdroj: vlastný

Facebook Prieskumník, raketka, ktorej sa nikto v našom regióne ako aj v ďalších 5 krajinách, ktoré boli súčasťou testu nevyhol čoskoro skončí. Píše sa to na oficiálnych stránkach spoločnosti Facebook.

Rozdelením prieskumníka na dva sa zdvihla vlna kritiky naprieč väčšinou používateľov Facebooku. Dopad to nemalo len na samotných používateľov, ale aj na publisherov, teda vydavateľov, ktorí ak chceli zostať v povedomí ľudí tak si museli mastne priplatiť, aby sa dostali na ich nástenku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cieľom tohto testu podľa stanoviska spoločnosti bolo vytvoriť dve rozdielne nástenky. Jedna z nich bola určená pre priateľov a rodinu a druhá pre obsah zo stránok. Inými slovami Facebook chcel „sprehľadniť“ to čo používatelia vidia s cieľom, aby posty od priateľov či rodiny nezostali niekde zahrabané pod desiatkami príspevkov zo stránok.

Zdroj: vlastný

Facebook Prieskumník to má zrátané. Ľudia ho nechcú

Facebook na svojich oficiálnych stránkach píše, že testovanie je u konca. Ľudia totiž o neho nejavia záujem.

„Ľudia nechcú oddelené nástenky. V prieskumoch nám povedali, že sú menej spokojný s postami, ktoré vidia a dve nástenky im nijak nepomohli, aby boli vo väčšom spojení s priateľmi a rodinou.“

Podľa oficiálneho stanoviska spoločnosti Facebook prieskumník by mal byť globálne vypnutý v priebehu tohto týždňa. Mimochodom, toto nie sú posledné zmeny, na ktorých spoločnosť Facebook v poslednej dobe aktívne pracovala. Napríklad vo vybraných regiónoch do popredia dáva lokálne média, ktoré na základe algoritmu sa zobrazujú na vyšších pozíciách.

Zdroj: Facebook, obrázky: vlastné

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre