AppleZariadenia

Apple Watch sa predávajú ako teplé rožky. Majú titul najpredávanejších chytrých hodiniek na svete! Najznámejší konkurent Xiaomi výrazne zaostáva

Keď spoločnosť Apple v roku 2015 predstavila prvú generáciu inteligentných hodiniek Apple Watch, nikto netušil, že sa z týchto hodiniek stane veľmi rýchlo predajný hit a o niekoľko mesiacov sa z nich stanú najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete. Jablčná spoločnosť dokonca dokázala zdolať akékoľvek konkurenčné zariadenia a Apple nestratil na predajoch ani napriek prítomnosti hráčov ako Xiaomi, Huawei či Samsung.

Apple Watch sú najpredávanejšími smart hodinkami vôbec

Tabuľka ukazuje počet predaných smart watch za 4 kvartál

Nedávny prieskum spoločnosti IDC odhalil, že sa z Apple stal najväčší výrobca inteligentných hodiniek na svete. Inteligentné hodinky Apple Watch sa totiž predávajú ako teple rožky, o čom svedčia štatistiky predaja za minulý rok. Apple len za posledný kvartál dodal viac ako 8 miliónov kusov, kým spoločnosť Fitbit dodala 5,4 milióna kusov. Zaujímavosťou je, že Apple za posledný kvartál v roku 2016 dodal 5,1 miliónov kusov, takže za rovnaký štvrťrok sa zvýšil predaj až o 14,4 % kusov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Tabuľka ukazuje počet predaných smart watch za rok 2017 a 2016

Apple v rámci minulého roka dokopy predal 17,7 milióna kusov, čo je v porovnaní s predanými 11,3 kusmi hodiniek v roku 2016 určite poriadny nárast. Celkový podiel hodiniek Apple Watch tak na trhu stúpol z 10,8 % (rok 2016) na 15,3 % (rok 2017).

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube, obrázok v článku Gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close