Spravodajstvo

Facebook bude viac pracovať so satirickým obsahom. Dôvodom je nevhodné meme!

Satiricky obsah je mnohokrát prínosným. Prináša akýsi nadhľad do tém, ktoré vyvolávajú vášne. Niekedy autori tohto obsahu však prekročia mieru slušnosti.

Satirický obsah, ktorý je na sociálnej sieti Facebook prítomným vo veľkom množstve, je mnohými braný pozitívne. Dôvodom je, že prináša akýsi nadhľad do tém, ktoré vyvolávajú vášne. Nájde sa však aj veľká časť používateľov, ktorí majú opačnú mienku a tento typ obsahu kritizujú. Ide obzvlášť o obsah, ktorý „zabŕda“ do citlivých tém neprimeraným spôsobom. To bol aj príklad nedávneho meme, ktorý sa dotýkal tureckej vlády. Tá podľa meme obrázku odmietala arménsku genocídu, ktorá si vyžiadala státisíce ľudských životov začiatkom dvadsiateho storočia.

Facebook sa chystá v reakcii na tento meme aktualizovať podmienky používania služby so sústredením na normy komunity. Na tému upozorňuje portál androidcentral.com.

Facebook chce priniesť viac poriadku do satirického obsahu

Sociálna sieť píše, že rozhodnutie o aktualizácii noriem komunity prišlo potom, čo užívateľ zverejnil satirizujúce meme „snahy tureckej vlády poprieť arménsku genocídu“. Spoločnosť Facebook tento príspevok stiahla s odvolaním sa na to, že príspevok porušil pravidlá komunity.

Facebook uviedol, že pri klasifikácii príspevku sa nemýlil a poznamenal, že sociálna sieť mala už aj v minulosti problémy s určovaním príspevkov, ktoré sa považujú za satirické, a ktoré nie.

„Spoločnosť Facebook stiahla tento obsah z dôvodu porušenia našich pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, ako je stanovené v normách komunity Facebooku. Na Facebooku nepovoľujeme nenávistné výroky, a to ani v kontexte satiry, pretože vytvárajú prostredie zastrašovania a vylúčenia a v niektorých prípadoch môže podporovať násilie v reálnom svete.“ píše sociálna sieť.

K úprave podmienok používania služby v súvislosti so štandardmi komunity, by malo dôjsť najneskôr do konca tohto roka. Úpravy by mali vo všeobecnosti priniesť viac poriadku do rozhodovacieho procesu, či príspevky prekračujú hranicu slušnosti a akceptovateľnosti, alebo nie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close