NávodyXiaomi

Otestujte si rýchlosť vášho internetu pomocou Mi prehliadača v Xiaomi!

Ako si otestovať rýchlosť vášho pripojenia? Vsadíme sa, že túto funkciu vstavaného Mi prehliadača v Xiaomi ste si ani nevšimli!

Pomalý internet či výpadok mobilného pripojenia nás vedia v dnešnej dobe poriadne zaskočiť. Čoraz viac si dávame záležať na kvalitnejšom pripojení, najmä keď sa pre mnohých z nás stal internet pomocníkom pre prácu i školské vyučovanie. Bez kvalitného internetového pripojenia si dnes život ani nevieme predstaviť, a preto ak máte pocit, že váš internet nie je pre vás dostačujúci, mali by ste si skontrolovať jeho rýchlosť. Ako na to? Výhodu v tomto majú majitelia Xiaomi smartfónov, ktorým sa práve budeme venovať. Prostredníctvom vstavaného Mi Prehliadača môžete jednoducho a rýchlo svoj stav pripojenia overiť!

Ako zistím svoju rýchlosť pripojenia?

Xiaomi je naozaj výrobcom, ktorý myslí na všetko. A i keď v dnešnej dobe sú v smartfónoch oveľa viac využívané prehliadače vytvorené konkurenčnými spoločnosťami, vstavaný Mi prehliadač má v sebe niekoľko užitočných funkcií. Medzi ne patrí i spomínaný test rýchlosti internetového pripojenia, ktorý si dokážete prostredníctvom troch krokov jednoducho vykonať. Ako teda zmerať rýchlosť prostredníctvom Mi prehliadača? Pozrite sa na nasledujúci postup.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  1. V Mi prehliadači vyberte ikonu svojho konta v pravom spodnom rohu
  2. Zvoľte možnosť Test siete
  3. Gratulujeme, teraz sa môžete pozrieť na údaje týkajúce sa vášho internetového pripojenia!

Aké sú ideálne hodnoty pripojenia?

Ak už máte výsledok rýchlosti svojho internetového pripojenia, určite by ste radi zistili, aké hodnoty sú ideálne. Slovenským priemerom pre pevný internet je pritom 98,67Mbps, pričom priemerná rýchlosť mobilného pripojenia je o niečo nižšia. S prichádzajúcim 5G pripojením však očakávame nárast tejto hodnoty, ktorá sa v súčasnosti nachádza na úrovni 49,40Mbps.

Ak je však váš internet teda o niečo pomalší a vy už dlhšie pociťujete, že vám vaša rýchlosť pripojenia nevyhovuje, možno by ste sa mali poobzerať po nejakom rýchlejšom pripojení, prípadne popremýšľať nad výmenou vášho WiFi routeru.

Ako ste dopadli vy pri meraní rýchlosti vášho internetového pripojenia? A vedeli ste o prítomnosti tejto užitočnej funkcie priamo v Mi prehliadači? Podeľte sa s nami v komentýroch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close