ANDROIDAppleSpravodajstvo

Elon Musk pohrozil Appleu, že vytvorí svoj vlastný „iPhone“

Elon Musk pohrozil spoločnosti Apple a Google, že vytvorí vlastný telefón.

Twitter si v priebehu uplynulých týždňov prešiel obrovskými zmenami potom, ako ho prebral Elon Musk. Zo spoločnosti odišlo mnoho významným osobností. Spomenúť môžeme napríklad Yoel Rotha, ktorý mal na starosti oddelenie Dôvery a bezpečnosti.

Len niekoľko dní dozadu sme sa dozvedeli, že sociálna sieť môže potenciálne padnúť i na kolená. Dôvodom je zlá finančná situácia spoločnosti. Musk dokonca nevylúčil ani bankrot. Ako ale ďalej doplnil, tak predal časť akcií Tesly, aby zabezpečil riadne financovanie firmy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Musk zaviedol ale aj ďalšie zmeny. Ide napríklad o úpravu politiky, ktorá súvisí moderovaním diskusií. To ale nie je všetko. Pár dní dozadu na sociálnej sieti vytvoril anketu, v ktorej sa opýtal, či by mal povoliť návrat bývalého amerického prezidenta späť na sociálnu sieť. Takmer 73% respondentov uviedlo, že si praje návrat Donalda Trumpa. Tomu bude už budúci týždeň udelená „amnestia“, uviedol Musk na sociálnej sieti.

Tí, ktorí nevedia, Trump dostal ešte v roku 2020 od sociálnej siete stopku. Dôvodom je, že podnecoval násilie a šíril klamlivé správy.

Po prevzatí sociálnej siete Muskom, mnoho firiem dalo ruky od Twitteru preč

Potom, ako Musk prevzal Twitter, mnohé nadnárodné firmy dali od sociálnej siete ruky preč a prestali kupovať reklamný priestor. Mohlo by sa ale stať ešte niečo horšie? Portál appleinsider.com najnovšie upozorňuje na slová Muska, ktoré súvisia so spoločnosťou Apple.

Zmeny v pravidlách používania sociálnej siete, ktoré sa dotýkajú politík moderovania, ako aj iných významných udalostí, môžu potenciálne prinútiť obchody s aplikáciami, aby začali konať, keď sa veci zhoršia. Následne sa začalo špekulovať, že dôjde k odstráneniu aplikácie Twitter z obchodu App Store. Ako by ale zareagoval Musk, ak by došlo k takejto situácii? Ak by Apple a Google vyhodili Twitter zo svojich obchodov s aplikáciami, Elon Musk varoval, že vyrobí svoj vlastný „alternatívny telefón“ k zariadeniam iPhone a Android.

Na príspevok Liz Wheeler, ktorý polemizoval o odstránení Twitteru z obchodov Google Play a App Store reagoval slovami:

„Určite dúfam, že k tomu nedôjde, ale áno, ak nebude iná možnosť, vyrobím alternatívny telefón“, uviedol Musk v príspevku nižšie.

Zaujímavou je aj anketa, ktorú Liz vytvorila. Opýtala sa svojich sledovateľov, či by prešli z Android, resp. iPhone telefónu na „tELONphone“. Na otázku odpovedalo viac ako 130-tisíc respondentov, pričom väčšia polovica uviedla, že áno.

Musk nezachádza do podrobností o pláne, že by sa pustil do výroby nového smartfónu. Pravdou ale je, že je človekom, ktorý by bol toho schopný. Spomeňme si na firmu The Boring Company, pod ktorej hlavičkou predával z rozmaru plameňomety online. Otázkou ale zostáva, ako by vyzeral „eELONphone“. Po ruke má stovky inžinierov, ktorí pracujú pre neho a zároveň disponuje aj obrovským kapitálom. Ako by to ale dopadlo, si len málokto dokáže predstaviť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close