Bezpečnosť

Elon Musk otvorene priznáva, že konfrontoval Billa Gatesa ohľadom shortovania proti Tesly

Gates sa chcel porozprávať s Muskom o filantropii v oblasti klimatických zmien. Ten ho však odbil a konfrontoval ho ohľadom shortovania akcií Tesly.

Elon Musk a Bill Gates patria medzi najbohatších ľudí na svete, pričom ich bohatstvo vo veľkej miere plynie z technológií, ale aj napriek tomu majú na mnohé oblasti života rôzny názor. Ešte v minulom roku Gates napríklad uviedol, že bežný človek by nemal investovať do digitálneho zlata, pokiaľ nemá na účte toľko peňazí, ako má Musk. Na druhej strane, Musk v kryptomenách vidí budúcnosť, najmä v Dogecoine. Nehovor viac o pandémii Covid-19, ktorú aktuálne najbohatší muž sveta v začiatkoch zľahčoval, zatiaľ čo Gates investoval milióny dolárov do vývoja vakcín s cieľom, aby sme ako ľudstvo porazili túto zákernú chorobu.

V posledných dňoch obehli viaceré sociálne siete snímky obrazovky, v ktorých medzi sebou komunikovali Musk a Gates. Fotografie, ktoré obehli svet, zachytávajú, ako sa Gates s Muskom chcel porozprávať o „filantropii v oblasti klimatických zmien“. Musk však zareagoval inak, ako si predstavoval niekdajší najbohatší muž planéty. Na tému upozornil portál Techspot.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Musk v reakcii na otázku Gatesa, sa otvorene opýtal, či „shortuje“ akcie spoločnosti Tesla. Pre tých, ktorí nevedia, tak pojem shortovanie v ekonomike opisuje situáciu, kedy investor alebo obchodník predáva akcie spoločnosti s cieľom, aby ich neskôr kúpil lacnejšie. Inými slovami obchodník očakáva, že v krátkej dobe sa prepadne hodnota akcií spoločnosti, a preto ich predáva za aktuálnu cenu a neskôr ich plánuje kúpiť späť lacnejšie.

Snímky obrazovky ďalej odkrývajú, že Musk odbil Gatesa so slovami:

„Prepáč, ale nemôžem brať otázku ohľadne filantropie vážne, keď masívne shortujes proti Tesle, spoločnosti, ktorá robí významné zmeny, aby vyriešila klimatické problémy.“

Medzičasom Musk potvrdil, že konfrontoval Billa Gatesa a že snímky obrazovky sú pravé. Druhým dychom ale dodal, že nejde o žiadny únik dát vzhľadom na to, že čo je ich obsahom, v minulosti už spomínal v podcaste Joe Rogana.

Elon Musk neskôr tweetoval meme, ktorého cieľom bolo zosmiešniť Gatesa.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close