SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

VIDEO | Dropbox prinesie nové funkcie

Cloudová služba Dropbox oznámila dnes vo svojom blogu, že pridá nové funkcie, ktoré uvítajú užívatelia, ktorí majú radi na dosah svoje milované súbory a obrázky. Užívatelia Dropboxu na Windows 10 majú už na univerzálnej verzii aplikácie viacero užitočných funkcií vďaka vývojárovi menom Rudy Huyn, ktorý je za celým vývojom UWP Dropbox aplikácie.

Niektoré nové funkcie budú zo začiatku dostupné iba pre operačné systémy iOS a Android, ale dá sa predpokladať, že neskôr budú plne dostupné na všetkých Windows 10 zariadeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou novou funkciou bude scanovanie dokumentov, čo umožní užívateľom mobilnej aplikácie nascanovať tabuľu, bloky, kresby a iné. Dropbox Business užívatelia budú mať taktiež možnosť vyhľadávania v týchto scanoch. Editovanie a usporiadávanie scanov je samozrejmosťou.

Nová funkcia scannovania v Dropbox:

Dropbox taktiež pridal nové tlačítko na vytvorenie Microsoft Office dokumentov priamo z mobilnej appky. Zvolenie možnosti vám automatický spustí Office aplikáciu, ak ju už máte nainštalovanú a následne budú dokumenty automaticky uložené vo vašej cloudovej zložke. Do dokumentov budete môcť priamo z aplikácie alebo cez webstránku pridať komentáre aj k jednotlivým úsekom. Funkcia je zatiaľ dostupná pre iOS a Android mobilné aplikácie, ale to by sa malo zmeniť.

Dropbox integroval Microsoft Office:

Pre užívateľov na počítačoch Dropbox uľahčí zdieľanie dokumentov priamo z Windows File Exploreru. Kliknutím pravého tlačítka na súbor budete mať poskytnutú možnosť zdieľať „share“ konkrétny súbor priamo cez email s vašími známymi.

Novinkou je taktieŽ možnosť prezerať predošlé verzie bez toho, aby ste ich najprv obnovili. Taktiež bolo zdieľanie upravené tak, že teraz budete mať možnosť poskytnúť ľudom dokumenty len na nahliadnutie, ak nie sú prihlásení a po príhlasení budú mať až možnosť úpravy.

Ukážka nových funkcii pre Dropbox vo videu:

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close