SpravodajstvoVeda a výskum

Dočkáme sa už čoskoro vyriešenia záhady fenoménu UFO?

Americká vláda má onedlho publikovať výsledky vyšetrovania neidentifikovaných lietajúcich objektov.

Príde už čoskoro vysvetlenie záhadného fenoménu UFO? Tento rok zverejnila americká CIA všetky dokumenty, ktoré sa týkali stretnutí amerických pilotov s neidentifikovanými lietajúcimi objektmi, píše portál Space.

S odtajnenými dokumentmi vyšlo najavo, že piloti amerického námorníctva sa bežne so záhadnými objektmi stretávali. Tvrdia, že išlo o objekty, ktoré boli oveľa rýchlejšie a vedeli lepšie manévrovať, než americké stíhačky. Zábery kolujú aj na internete. Ide o zábery, ktoré sa na verejnosť dostali aj vďaka Christopherovi Mellonovi, ktorý slúžil v americkej vláde.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V roku 2017 zo svojho postu odstúpil a priniesol tri odtajnené zábery do novín New York Times. Mellon sa neskôr vyjadril, že zábery priniesol do novín preto, lebo sa mu nepáčilo to, že vláda nevenovala dostatok pozornosti vyšetrovaniu fenoménu UFO.

„Je bizarné a smutné, že niekto ako ja musí urobiť niečo takéto, aby sa o problém začala zaujímať národná bezpečnosť,“ vyjadril sa Christopher Mellon.

Vyriešenie záhady?

Americký senátor Marco Rubio naopak tvrdí, že fenomén UFO je naozaj problémom národnej bezpečnosti, pretože každý objekt, ktorý vstúpi bez dovolenia do amerického vzdušného priestoru je považovaný za hrozbu. Zároveň dodáva, že fenomén UFO nemusí hneď znamenať mimozemské vesmírne lode. Existujú aj teórie, že môže ísť o pokročilé lietadlá národa, ktorý nemá so Spojenými štátmi dobré vzťahy, napríklad Rusko, alebo Čína.

Ďalším možným vysvetlením je to, že pozorovania boli len chybou zariadení, čo ale nedáva zmysel, pretože vo výpovediach pilotov sa uvádza, že objekt videli na vlastné oči. Posledným vysvetlením je to, že naozaj môže ísť o mimozemskú technológiu, no táto teória je najpopulárnejšia medzi konšpirátormi. Prirodzenejším vysvetlením je to, že objekty môžu byť len optickou ilúziou, alebo nevhodným žartom.

Príkladom je aj záber vyššie, ktorý bol podľa skeptika, Micka Westa nahrávaný pomocou smartfónu a cez optiku nočného videnia. V tom prípade mohli svetlá úplne normálnych lietadiel pôsobiť ako záhadné objekty trojuholníkového tvaru.

Existujú však ľudia, ktorí chcú záhadu vyriešiť. Preto žiadajú americkú vládu a ministerstvo obrany, aby správy o zvláštnych objektoch prešetrila. Až potom sa môže posúdiť, či objekty predstavujú nejakú hrozbu, alebo nie. Zaujímavé je však že v decembri minulého roku Marco Rubio požiadal Pentagon, aby vyšetril fenomén UFO a do šiestich mesiacov podal odtajnenú správu americkému kongresu. Je možné, že už čoskoro tieto závery vyšetrovania vyjdú na povrch a záhada okolo objektov UFO sa môže vyriešiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close