Windows 10X mal priniesť svieži vietor na trh s operačnými systémami. Microsoft nečakane všetko mení

Microsoft mal v pláne v tomto roku predstaviť Windows 10X. Situácia sa zmenila o 180-stupňov.

windows 10x
Zdroj: Gizchina

Windows 10X mal byť operačný systém pre tie najslabšie zariadenia na trhu. Microsoft ho optimalizoval, aby bol schopný ponúknuť plnohodnotný zážitok so zariadeniami, ktoré sú menej výkonnými. Rovnako sa špekulovalo, že by sa mohol neskôr ocitnúť aj v smartfónoch, resp. v zariadeniach schopných pripojiť sa k sieti rovnako, ako sa pripájajú smartfóny. Hoci sa ešte v minulom roku spomínalo, že Windows 10X by mohol byť predstavený už na jar tohto roka, tak situácia sa medzičasom radikálne zmenila.

Windows 10X predstavený nebude. Microsoft projekt odsúva na druhú koľaj

Hoci sa očakávalo, že pripravovaný OS bude svojim spôsobom revolučným operačným systémom, tak situácia sa medzičasom zmenila. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že Windows 10X odsúva na vedľajšiu koľaj. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto informácie prišli pitom ako blesk z neba. Málokto čakal, že Microsoft poľaví na jednom z najvýznamnejších projektov spoločnosti. Nedávno sa dokonca objavilo video, ktoré naznačovalo, že Microsoft už finišuje práce na tomto OS.

Najnovší zvrat o 180-stupňov je preto prekvapením. Spoločnosť v rámci blogu, kde informovala o aktualizácii Windows 10 May 2021, spomenula medzi rečou aj osud operačného systému Windows 10X.

„Po celoročnom výskume a rozhovoroch so zákazníkmi sme si uvedomili, že technológia Windows 10X môže byť užitočná viacerými spôsobmi a slúžiť viac zákazníkom, ako sme si pôvodne predstavovali. Dospeli sme k záveru, že technológia 10X by sa nemala obmedziť iba na podskupinu zákazníkov. Namiesto uvedenia produktu s názvom Windows 10X na trh v roku 2021, ako sme pôvodne zamýšľali, využívame poznatky z našej doterajšej cesty a urýchľujeme integráciu kľúčovej základnej technológie 10X do ďalších častí Windows a produktov spoločnosti.“

Ako možno vyššie čítať, tak Microsoft mal pôvodne v pláne predstaviť Windows 10X ešte v priebehu tohto roka, nakoniec sa tak nestane. Namiesto toho bude postupne implementovať jeho jednotlivé časti do ostatných produktov spoločnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre