HuaweiSpravodajstvo

Ďalší veľký výrobca smartfónov odstráni nabíjací adaptér z balenia smartfónov

Apple, Xiaomi a teraz už aj Huawei bude dodávať vybrané smartfóny bez nabíjačky, tvrdia čínske zdroje.

Začal s tým Apple, ktorý ako prvý prestal dodávať v balení smartfónov iPhone 12 nabíjací adaptér. Následne sa zvrhla spŕška posmeškov zo strany konkurencie na čele so Xiaomi, či Samsungom. Nakoniec však Samsung, rovnako ako Apple, prestal pribaľovať nabíjací adaptér v balení smartfónov S21, ako aj Xiaomi vo vybraných „ECO-friendly“ baleniach.

Huawei údajne odstráni nabíjací adaptér z balenia smartfónov

Najnovšie sa objavili správy, ktoré hovoria, že Huawei rovnako nebude dodávať k vybraným modelom smartfónov nabíjací adaptér. Dôvod je však úplne iný, ako uvádzali konkurenční výrobcovia mobilných zariadení. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ sa za týmto krokom neschováva žiadna eco-friendly politika zo strany spoločnosti, či snaha zlacnieť koncovú cenu smartfónov, ale úplne niečo iné. Dôvodom má byť nedostatok komponentov, ku ktorým má spoločnosť Huawei aktuálne obmedzený prístup z dôvodu sankcií zo strany amerických úradov. Konkrétnde ide o všeobecný nedostatok čipov, ktoré sú rovnako prítomnými v nabíjacích adaptéroch. Aspoň to uvádzajú čínske zdroje prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Prvými zariadeniami, ktoré majú byť ochudobnené o nabíjací adaptér, majú byť smartfóny z produktovej rady P50. Či sa tak skutočne stane, sa dozvieme už o pár dní, kedy má spoločnosť v pláne oficiálne predstaviť novú produktovú líniu smartfónov. Čínske zdroje okrem iného ďalej uvádzajú, že nabíjačku už nenájdeme ani v ďalších zariadeniach, ktoré budú poháňané procesormi Kirin 990.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close