HuaweiSpravodajstvo

Ďalší veľký výrobca smartfónov odstráni nabíjací adaptér z balenia smartfónov

Apple, Xiaomi a teraz už aj Huawei bude dodávať vybrané smartfóny bez nabíjačky, tvrdia čínske zdroje.

Začal s tým Apple, ktorý ako prvý prestal dodávať v balení smartfónov iPhone 12 nabíjací adaptér. Následne sa zvrhla spŕška posmeškov zo strany konkurencie na čele so Xiaomi, či Samsungom. Nakoniec však Samsung, rovnako ako Apple, prestal pribaľovať nabíjací adaptér v balení smartfónov S21, ako aj Xiaomi vo vybraných „ECO-friendly“ baleniach.

Huawei údajne odstráni nabíjací adaptér z balenia smartfónov

Najnovšie sa objavili správy, ktoré hovoria, že Huawei rovnako nebude dodávať k vybraným modelom smartfónov nabíjací adaptér. Dôvod je však úplne iný, ako uvádzali konkurenční výrobcovia mobilných zariadení. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Podľa publikovaných správ sa za týmto krokom neschováva žiadna eco-friendly politika zo strany spoločnosti, či snaha zlacnieť koncovú cenu smartfónov, ale úplne niečo iné. Dôvodom má byť nedostatok komponentov, ku ktorým má spoločnosť Huawei aktuálne obmedzený prístup z dôvodu sankcií zo strany amerických úradov. Konkrétnde ide o všeobecný nedostatok čipov, ktoré sú rovnako prítomnými v nabíjacích adaptéroch. Aspoň to uvádzajú čínske zdroje prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Prvými zariadeniami, ktoré majú byť ochudobnené o nabíjací adaptér, majú byť smartfóny z produktovej rady P50. Či sa tak skutočne stane, sa dozvieme už o pár dní, kedy má spoločnosť v pláne oficiálne predstaviť novú produktovú líniu smartfónov. Čínske zdroje okrem iného ďalej uvádzajú, že nabíjačku už nenájdeme ani v ďalších zariadeniach, ktoré budú poháňané procesormi Kirin 990.

Zobraziť komentáre
Close
Close