ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Google začal distribuovať verziu prehliadača Chrome 90. Oplatí sa aktualizovať? Veruže áno!

Svoj prehliadač si aktualizujte čo najskôr, nebudete ľutovať!

Google začal s oficiálnou distribúciou aktualizácie pre internetový prehliadač Chrome, ktorá prináša verziu 90. Čo všetko prináša a oplatí sa aktualizovať prehliadač? Dozviete sa nižšie. Na dostupnosť aktualizácie upozorňuje spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu.

Chrome 90 je aktuálne distribuovaný pre širokú verejnosť

Najnovšie vydanie prehliadača Chrome prináša viacero zmien, z ktorých budú ťažiť hlavne vývojári, ktorí sa zaberajú programovaním a vývojom aplikácií. Na svoje si však prídu aj používatelia. Dôvodom je najme, že jedna z noviniek zvyšuje úroveň bezpečnosti prehliadania internetu, hoci priemerný používateľ si pravdepodobne túto zmenu nepovšimne.

Jednou z hlavných noviniek, ktorú Google začal zavádzať vo vývojárskej verzii prehliadača Chrome 89, a najnovšie ju implementuje do ostrej prevádzky, je predvolené načítanie stránky prostredníctvom HTTPS protokolu. V prípade, ak stránka nie je dostupnou prostredníctvom tohto najnovšieho štandardu, tak bude načítaná pomocou HTTP.

„Na zlepšenie ochrany osobných údajov a dokonca aj rýchlosti načítania webstránok pre používateľov navštevujúcich webové stránky, ktoré podporujú protokol HTTPS, bude v paneli s adresou prehliadača Chrome predvolene použitý protokol https://. A ak ste nenastavili automatické presmerovanie z HTTP na HTTPS, teraz by bol skvelý čas to urobiť.“ píše Google na v publikovanom blogu.

Tento protokol je dôležitým bezpečnostným prvkom, ktorý je schopným odfiltrovať útoky typu „man-in-the-middle“, teda „muž uprostred“.

„Stručne povedané, HTTPS zaisťuje bezpečné spojenie medzi vami a konkrétnym webovým serverom. Nikto ho nemôže odpočúvať, a ani manipulovať. To je všetko.“ písali sme ešte začiatkom tohto roka.

Okrem iného Google vylepšuje aj kodeky, ktoré by mali ponúknuť lepší zážitok pri využívaní funkcie videa, či prenosu zvuku. Ide napríklad o kodek AV1 encoder, ktorý účinnejšie komprimuje prenášaný obsah. V praxi to bude znamenať, že pri menšej šírke pásma, teda pri horšej kvalite internetového pripojenia, bude kvalita prenášaného videa vrátane zvuku lepšou, ako tomu bolo doposiaľ.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure
Developer: Unknown
Price: Free

V prípade, ak by ste chceli aktualizovať svoj prehliadač Chrome, môžete tak urobiť pomocou sekcie nastavení prehliadača (tri bodky v pravom hornom rohu > Nastavenia) v rámci ponuky O prehliadači. V prípade mobilnej verzie prehliadača, aktualizovať ho môžete cez Google Play, prostredníctvom odkazu vyššie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close