APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Hlasový asistent Google získava nové a hlavne užitočné funkcie. Ktoré z nich využijete!?

Google Asistent dostáva do vienka nové funkcie. Dostupné sú globálne, avšak len niektoré z nich majú využitie aj v našom regióne.

Hlasový asistent Google vo všeobecnosti patrí medzi populárne služby a to aj v našom regióne, hoci zatiaľ nedisponuje hlasovou podporou Slovenčiny. Dôvodom je, že používateľom, ktorí ovládajú jeden zo svetových jazykov, dokáže pomôcť s ovládaním aplikácií, napríklad počas jazdy autom, s ovládaním domácich spotrebičov, vyhľadávať informácie na internete a podobne. Tých schopností, ktorými disponuje, je vskutku veľa. Najnovšie Google prostredníctvom svojho blogu informuje o ďalších.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Asistent dostáva nové funkcie. Niektoré z nich využijete aj v našom regióne

Prvou funkciou, na ktorú Google upozorňuje súvislosti s hlasovým asistentom, je možnosť vyhľadania vášho smartfónu, keď sa vám ho podarí zapatrošiť. Asistent totiž je od včerajšieho dňa schopným reagovať na novú hlášku „Hey Google, Find my device“. Rovnako je schopným rozoznať aj viacero ďalších súvisiacich príkazov, napríklad „Find my phone?“, „Where is my phone?“ a podobne. Potom, ako zariadenie zaeviduje príkaz, tak začne vyzváňať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google asistent_najdenie telefonu
Zdroj: Vosveteit

Ďalšou predstavenou funkciou, je možnosť nastavenia „Rutiny“. Čo to je? Google asistent najnovšie umožňuje natavenie rutinných činností. Napríklad v kombinácii s domácou chytrou elektronikou, je schopným automaticky zapínať svetlá, napríklad keď zapadne Slnko. Prípadne zapnúť čističku vzduchu ešte predtým, ako prídete domov a podobne. Túto funkciu je však potrebné nastaviť (po kliknutí na odkaz budete presmerovaný na stránku Google, kde nájdete návod) v kombinácii s aplikácie Google Home.

Google Home
Google Home
Developer: Google LLC
Price: Free

V súvislosti s funkciou vyššie, Google asistent je po novom schopným vám navrhnúť aj samotné úlohy, ktoré môžu byť do budúcnosti automatizovanými.

„Potrebujete rutinné nápady? Rutiny asistenta uľahčujú automatické vykonávanie viacerých akcií naraz jediným príkazom. Do sekcie Ready-Made Routines sme zahrnuli vyhradenú sekciu, ktorá zvýrazňuje populárne „navrhované akcie“, ktoré vás majú inšpirovať…“ píše Google v publikovanom blogu.

Preposledná funkcia poteší milovníkov filmov a seriálov v súvislosti s témou udeľovania Oscarov. Dôvodom je, že najnovšie je Google Asistent schopným reagovať na nové otázky súvisiace s touto témou. Môžete sa napríklad opýtať, kedy sa bude odohrávať udalosť oceňovania Oscarov (“Hey Google, when are the Oscars?”), alebo kto je nominovaný (“Hey Google, who’s nominated for Animated Feature Film at the Oscars?”) a podobne. Rovnako dokáže vytvárať aj predikcie, kto napríklad vyhrá Oscara v jednotlivých kategóriách a podobne.

Google Asistent nove funkcia_tema oscara
Zdroj: Vosveteit

Posledná funkcia, ktorá nie je aktuálne u nás plne dostupnou, je možnosť realizovania objednávok donášky jedla pomocou hlasového povelu. Aktuálne je funkcia dostupnou naprieč USA a to len vo vybraných reštauračných sieťach. Ako takou útechou môže však byť, že služba je v našom regióne schopná pomocou hlasového povelu vyhľadať reštaurácie v okolí v kombinácii s následným vykonaním telefonátu do konkrétnej reštaurácie, ak má tieto údaje vyplnené.

Google asistent_vyvolanie hovoru do restauracie
Zdroj: Vosveteit

Používate hlasového asistenta Google, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close