Spravodajstvo

Renovácia tonerov je stále viac populárnejšia a pre koncového zákazníka aj výrazne lacnejšia. Viete čo to je?

Určite ak patríte medzi ľudí, ktorí radi moju svoje dokumenty či iné materiály aj vo fyzickej podobe tak sa nevyhnete tlači na dennej báze. Nuž, tá môže byť  však nákladná a to z hľadiska ceny náplní do tlačiarne.

V posledných rokoch sa začalo viac diskutovať o renovácii kaziet, resp. renovácii tonerov. Počujete toto slovné spojenie prvýkrát? Lepšie neskôr ako nikdy. Renovácie kaziet sa totiž čoraz viac stávajú populárnejšími a to hlavne z ekonomických dôvodov – sú totiž výrazne lacnejšie ako nové, resp. originálne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: pixabay.com

Ako už z názvu vyplýva, tak renovovaný toner môžeme ľudovo nazvať aj „jazdeným“. Totiž jedná sa o už aspoň raz a viackrát  použité tonery či kazety, ktoré prejdú kompletným rozoberaním a vyčistením. Následne sú opäť naplnené tonerovým práškom, resp. atramentom. Vo výsledku tieto „jazdené náplne“ sú zaujímavou alternatívou a to hlavne z dôvodu, že sú výrazne lacnejšie, v niektorých prípadoch ich cena je dokonca polovičná.

Pri výbere renovovaných tonerov dbajte na renomé predajcu

Má to však aj svoje háčiky. Napríklad nie každý toner môže byť renovovaný najnovšími metódami. Vo výsledku teda môžete na jednu náplň na konci dňa vytlačiť o niečo menej papierov ako s originálnym tonerom. Totiž, pri ich obnove môže nastať napríklad poškodenie stierok či inej súčiastky, ktorá môže vplývať na kvalitu ako aj kvantitu tlače. Preto pri výbere renovovaných kaziet treba dbať na to, kto ich obnovuje. Dbajte teda na dobré meno spoločnosti, ktorá tento proces zabezpečuje.

Zdroj: Pixabay.com

Vo všeobecnosti však platí, že báť sa repasovaných tonerov netreba ich kvalita je vo väčšine prípadov porovnateľná s originálom.

Zdroj: vlastný, obrázky: Pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close