SpravodajstvoWindows

Ak chcete zostať u Windows 7, tak pozor na tento skrytý proces

Aj keď je Windows 10 naozaj skvelým operačným systémom, tak veľa uživateľov aj tak stále preferuje Windows 7 – starú, dobrú klasiku, a preto nechcú, aby sa im systém automaticky aktualizoval na nový Windows 10.

Ak ste aj vy jeden z tých, ktorí chcú mať na svojom počítači stále Windows 7, tak si dávajte pozor na proces GWX.exe. Tento proces bol nainštalovaný ešte vrátane aktualizácie KB3035583 a bol predoznačený na stiahnutie a označený ako dôležitý, čo znamená, že ho máte pravdepodobne aj vy nainštalovaný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie je novinkou, že Microsoft sa snaží dostať Windows 10 na čo najviac zariadení a niektorí uživatelia už GWX.exe označili aj za malvér alebo určitý druh neželaného výstupu.

Doteraz plánovanie aktualizácie fungovalo tak, že keď ste klikli na X tabuľky, ktorá vás upozorňovala na aktualizáciu, tak sa plánovaná aktualizácia jednoducho zrušila. Teraz sa vám ale môže ľahko stať, že sa ráno zobudíte a už budete mať Windows 10, keďže je nutné aktualizáciu manuálne zrušiť alebo preplánovať a už nestačí iba zrušiť kontextové okno pomocou X.

Windows 10 je určite skvelým operačným systémom vo všetkých ohľadoch, ale je otázne, či Microsoft so svojimi praktikami nezachádza už priďaleko.

Čo si myslíte o týchto krokoch Microsoftu? Myslíte, že už prekračuje únosnú hranicu nátlaku?

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close