Českí hackeri z Anonymous vytvorili online nástroj, pomocou ktorého môžete hackovať ruské stránky!

Českí hackeri vytvorili nástroj na hackovanie ruských stránok.

Ceski hackeri vytvorili nastroj na hackovanie ruskych stranok
Zdroj: Anonymous (Twitter), Printscreen (Cyberwar.cz)

Náš východný sused už približne dva mesiace čelí ruskej agresii, ktorú odmietol celý svet. Rusko začalo nezmyselnú vojnu, ktorej výsledkom sú nielen obrovské materiálne škody, ale aj nezvratné straty na životoch vrátane civilistov.

Hackerskí kolektív Anonymous krátko potom, ako Rusko začalo vojnu, oznámil, že sa zapájajú do konfliktu po boku Ukrajincov, aby pomohli ochromiť schopnosť Putinovho režimu viesť vojnu. Doposiaľ sme mohli byť svedkami viacerých kybernetických útokov. Hackerom z Anonymous sa podarilo napríklad nabúrať do štátnych systémov a systémov desiatok ruských spoločnosti, z ktorých doposiaľ vytiahli viac ako 6 TB dát. Rovnako sa im podarilo znefunkčniť viacero kľúčových systémov. Napríklad bieloruskí hackeri úspešne narúšajú železničné transporty vojenskej techniky cez územie Bieloruska na Ukrajinu. Na kybernetickom fronte hackeri rovnako pomáhajú narušiť riadny chod viacerých systémov. Spomenúť môžeme napríklad riadny chod bánk, či desiatok štátnych stránok vrátane médií šíriacich dezinformácie. Vďaka týmto útokom zahlcujú kapacity ruskej IT infraštruktúry, ktorá musí hasiť jeden oheň za druhým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Českí hackeri vytvorilo nástroj, pomocou ktorého môžete pomôcť v hackovaní ruských stránok

Najnovšie sa do pozornosti dostávajú českí hackeri hlásiaci sa ku skupine Anonymous. Hackeri vytvorili nástroj „Cyberwar.cz“, prostredníctvom ktorého môže každý jednotlivec, a to aj bez znalosti v IT, pomôcť narúšať riadny chod viacerých ruských stránok.

Potom, ako si otvoríte stránku, hackeri upozorňujú, že ide o nelegálnu aktivitu. V oznámení píšu:

„Akcia DoSing alebo účasť na DDoS je stále nezákonná. Kliknite na pokračovať, ak chcete podporiť Ukrajinu pri odstraňovaní ruských a bieloruských propagandistických správ, vládnych, vojenských a bankových stránok.“

Preto, ak sa rozhodnete zapojiť do útokov, tak vám odporúčame využiť niektorú z VPN služieb, aby ste zostali v anonymite a vyhli ste sa prípadným problémom so zákonom. Vo všeobecnosti vám ale neodporúčame zapájať sa do týchto útokov.

Kybernetické útoky, ktoré sú realizované prostredníctvom stránky Cyberwar.cz sú typu DDoS. Ide o typ útoku, kedy dochádza k vyťažovaniu serverov, na ktorých bežia stránky a to až do bodu, kým server nie je schopný vybavovať požiadavky v dôsledku čoho ľudovo povedané, padne.

Potom, ak sa zúčastníte týchto útokov, tak uvidíte stránku, ako môžete vidieť nižšie. Na zozname uvidíte stránky, ktoré pomáhate zhodiť. Ide o rôzne významné ruské stránky. Od webových stránok štátnych inštitúcií až po stránky miestnych spoločnosti, či lokálnych médií.

Cyberwar
Zdroj: Vosveteit.sk (Printscree)

Hackeri záverom hovoria, že stránku stačí mať len spustenú na pozadí počítača, aby dochádzalo k útokom. Treba ale povedať, že tým, že ju budete mať spustenú, tak časť výkonu vášho počítača a internetu bude alokovanou stránkou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre