Sponzorovaný obsahSpravodajstvoWindows

Už ostáva len pár dní na Windows 10 zadarmo

29.7. 2016 – dátum strašiak. Koniec bezplatného upgradu na Windows 10 je totiž už za dverami. Počujeme na ne klepanie obávaného júlového dátumu a najradšej robíme, že nie sme doma. Čo sa teda presne stane s poplatkami za Windows 10 po tomto dni? Ako si ho stiahnuť najlacnejšie? A prečo si Windows 10 vôbec aktualizovať?

windows 10 29 august

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Koľko budú stáť následné aktualizácie?

Existujú rôzne legendy, ktoré sa k tomuto dátumu vzťahujú. Tie “najobľúbenejšie” by sa dali prezývať Poplatky za Windows 10 po stiahnutí. Ak si Windows 10 zaobstaráte raz (či už jeho stiahnutím do 29. 7. alebo kúpou od 30. 7.), žiadne peniaze na ďalšie aktualizácie už z vašeho vrecka nepôjdu. V prípade otázky nadpisu tohto odstavca je teda odpoveďou nula, nič, zero.

Prečo si Windows 10 stiahnuť?

  • Windows 10 je neporovnateľne rýchlejší.  
  • Design je prepojením OS 7 a 8, takže nemusíte smútiť po tlačidle štart.
  • Môžete si vytvárať niekoľko pracovných plôch pre rôzne aktivity.
  • Obrovským prínosom je i tzv. cloudové riešenie – to znamená, že môžete začať pracovať na stolnom počítači, pokračovať s prácou na notebooku a dokončiť ju na tablete alebo mobile. Všetko máte na jednom mieste, podobne ako je tomu pri Apple.
  • Obľúbenou je napríklad aj asistentka Cortana, s ktorou ušetrítě veľa času a hodín mlčania. Bude za vás písať e-maily, vyhľadávať v prehliadači, pripomínať vaše schôdzky a všetko, na čo by ste bežne zabudli.
  • Ďalej sú to rôzne nástroje na zvýrazňovanie textu, odomykanie obrazovky pomocou vašej tváre, zdieľanie weboviek s Microsoft Edge atď.

Ako si ho zaobstarať čo najvýhodnejšie?

V prvej rade je najpodstatnejšie si kúpiť Windows 7 a svižne aktualizovať operačný systém na Windows 10. Ako sme si už povedali, upgrady budú zadarmo do 29. júla tohto roka. Pokiaľ sa rozhodnete otáľat, za Windows 10 Home zaplatíte € 135.00 vrátane DHP, za Windows 10 Professional € 279.00 vrátane DPH.

Tento Windows sa však dá získať omnoho lacnejšie. Využiť totiž môžete ponuku Výhodný Software – ktorý sa zaoberá predajom nevyužívaných originálnych softwarových licencií a kúpiť Windows 7 za takmer polovičnú cenu. Úplne legálnou cestou tak získate Windows 7 Home za € 67.00 (s CD za € 71.00 vrátane DPH) a Windows 7 Professional rovnako.

Sami si tak môžete spočítať, koľko sa tým dá ušetriť.

Windows 7 si môžete kúpiť tu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close