ANDROIDAppleSpravodajstvo

Apple láka mnohých používateľov Androidu: Aké sú najčastejšie dôvody prechodu ku konkurencii?

Apple alebo Android? Vieme, čo najviac láka fanúšikov Androidu k prechodu na iOS. Pozrite sa na najčastejšie dôvody kúpy "jablčných" zariadení.

I keď nám čínske Xiaomi pred nedávnom dokázalo, že je schopné sa vyšplhať na vrchol v predávanosti smartfónov, spoločnosti Apple sa stále mimoriadne darí. Sám CEO spoločnosti, Tim Cook prehlásil, že má vo svojej fanúšikovskej základni čoraz viac bývalých používateľov Androidu. Čo však stojí za úspechom americkej spoločnosti a prečo ľudia prechádzajú od Androidu k iOS? Odpoveď nám prináša portál Forbes.com.

Bezpečnosť na prvom mieste

Keby ste sa spýtali väčšiny bývalých používateľov Android smartfónov, čo ich prilákalo k smartfónom od spoločnosti Apple, odpoveďou by bola zrejme vyššia bezpečnosť. Práve tou sa americký gigant pýši už dlhé roky, pričom jeho uzatvorený systém iOS prináša lepšiu ochranu pred útokmi a únikmi informácií zo smartfónov.

A nielen bezpečnosť, ale i stabilita systému láka fanúšikov Androidu k prechodu. Povráva sa, že spoločnosť Samsung je v otázke optimalizácie Androidu na tom veľmi dobre, no stále sa má čomu učiť. Nielen bezpečnosť a optimalizácia systému však láka fanúšikov Androidu.

Prepracovaný ekosystém

Spoluprácu medzi produktami inteligentnej domácnosti, smartfónmi a produktami monitorujúcimi zdravie môžu ostatné spoločnosti americkému gigantovi len závidieť. Je pravda, že cena produktov zo všetkých oblastí je o niečo vyššia, no mnohí už na tento faktor nehľadia tak, ako v minulosti. Radšej si priplatia za skvelú spoluprácu v ekosystéme jednej značky, ako keby mali kombinovať a hľadať to najlepšie riešenie u konkurencie.

Fyzické predajne a expresná oprava

Keď sa pozriete na internet, určite nájdete nejaké oficiálne servisné stredisko pre Apple i vo vašom okolí. I to je jeden z dôvodov, prečo mnohí radšej siahnu po ich produktoch. Nemusia teda riešiť zdĺhavé reklamácie či zháňanie servisov tretích strán. Autorizované strediská pre opravy zariadení sú takmer na každom rohu a expresná oprava zariadení mnohokrát i na počkanie je naozaj lákavá.

Do ktorej skupiny patríte vy, Android či Apple? Alebo dokonca dávate prednosť novému hráčovi na trhu, HarmonyOS od spoločnosti Huawei? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close