AppleSpravodajstvoTechnológie

Apple kopíruje patent Asusu. Jedná sa o protiútok na Microsoft?

Najhodnotnejšie firma svete, spoločnosť Apple si dala patentovať novú technológiu, teda nie až tak novú.

Konkrétne sa jedná o 2-in-1 zariadenia, podobné tomu, ktoré priniesla spoločnosť Asus so svojím PadFone zariadením takmer pol dekády dozadu. Obdobnú funkciu tak isto priniesol aj Samsung v rámci svojich patentov či spoločnosť HP so svojím zariadením Elite X3.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reč je konkrétne o vytvorení „prázdnej“ schránky v podobe notebooku, ktorá v sebe nebude ukrývať výpočtovú techniku, ale na druhej strane bude v nej obsiahnutý hardware ako je napríklad grafická karta.

Zdroj: Apple Insider

Spoločnosť prichádza s týmto patentom pravdepodobne ako reakciov na stále narastajúci trend popularity 2-in-1 zariadení na trhu, pričom medzi tie najúspešnejšie možno radiť napríklad Surface Book, ktorý síce dnes funguje na mierne odlišnom princípe (prípojný dotykový displej ku klávesnici) či zariadenia od Samsungu. Tak isto sa možno domnievať, že Apple nechce zostať v závese za technologickými možnosťami, ktoré prinášajú tie najväčšie spoločnosti na svete, napríklad Continuum od Microsoftu či pripravovaný Dex Station od Samsungu.

Druhá varianta, ktorá sa objavila na svete je v opačnom garde, kedy touchpad nie je nahradeným smartfónom, ale dodatočné príslušenstvo tvorí samotný displej, konkrétne teda iPad.

Zdroj: Apple Insider

Dnes, viac informácií ohľadne tohto patentu by ste viac menej hľadali márne. Nie je ani známe aký OS bude toto zariadenie využívať, hoci sa dá predpokladať, že nájdeme v ňom nejaký „hybrid“ medzi iOS a MacOS.

V každom prípade, vyzerá to tak, že na trhu sa schyľuje k nástupu nových zariadení, ktoré by mohli zmeniť používateľské zvyky.

Zdroj: Apple Insider

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close